تبلیغات
آموزش سئو,آموزش سئو سایت های فروشگاهی,سئو سایت

سئو سایت های فروشگاهی نیاز دارد تا بر اساس اصول و استراتژی های خاص خود انجام شود. متخصصین سئو سایت باید برای این دسته از کسب و کارها، از روش های متفاوتی استفاده کنند. اگر به تازگی یک وب سایت فروشگاهی راه اندازی کرده اید و نمی دانید که چگونه می شود ترافیک آن را به بهترین شکل ممکن افزایش داد، پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله آموزش سئو را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

بهینه سازی سایت، نقش بسیار مهمی در زمینه جذب کاربران و افزایش ترافیک دارد؛ طبیعی است که هرچه بیشتر در صفحات نتایج جستجو رتبه بگیرید، می توانید عملکرد بهتری را برای سایت فروشگاهی خود رقم بزنید. با افزایش بازدیدهایی که از وب سایت شما می شود، طبیعتا خریدهایی که کاربران انجام می دهند نیز به مراتب بهبود پیدا می کند. حال مسئله این است که چگونه می توانیم رنک این دسته از سایت ها را به بهترین شکل ممکن افزایش دهیم. سئو سایت بهترین روشی است که باید از اصول و استراتژی های آن برای موفقیت در این زمینه استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که روند کلی سئو سایت های فروشگاهی تفاوت زیادی با بهینه سازی وب سایت های دیگر ندارد؛ اما نکات ریزی وجود دارد که اگر آن ها در روند فعالیت های خود پیاده سازی کنید، می توانید عملکرد بسیار فوق العاده نسبت به رقبای خود داشته باشید.

در ادامه این مقاله آموزش سئو سایت های فروشگاهی، بهترین روش های و تکنیک هایی که می توان کاربران را جذب سایت کرده و در نهایت آن ها را تبدیل به مشتریان دائمی کرد را مورد بررسی قرار می دهیم.

قدم اول: بهینه سازی ساختار سایت فروشگاهی

نحوه ای که محتوای شما در وب سایتتان مرتب شده است، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چراکه می تواند بر نتیجه سئو سایت های فروشگاهی تاثیر بگذارد. هنگامی که خریداران به راحتی بتوانند به آنچه می خواهند برسند، تمایل پیدا می کنند تا زمان بیشتری را در سایت شما بگذارنند و دیگر صفحات را نیز مورد بررسی قرار دهند که این موضوع کمک می کند تا رنک سایت شما به خوبی افزایش پیدا کند.

حال مسئله ای که وجود دارد این است که چگونه می شود navigation سایت را به بهترین شکل ممکن ارتقا داد. پاسخ ساده است؛ لازم نیست تمرکز زیادی بر دسته بندی های سایت خود داشته باشید و در واقع در زمینه زیاده روی کنید.

یک ساختار ساده و روان برای سایت می تواند فعالیت های خزنده های گوگل را راحت تر کند و در نهایت سبب شود تا رتبه محصولات و دیگر صفحات سایت شما بهبود پیدا کند. با استفاده از تصویر پایین می توانید یک فضای راهبردی بسیار روان و جذاب را برای کاربران خود ایجاد کنید.

آموزش سئو,آموزش سئو سایت های فروشگاهی,سئو سایت

به این صورت شما هم به کاربران برای درک ساختار سایت و هم به موتور جستجو برای خزیدن در صفحات خود کمک کرده اید. این موارد می توانند رنک های برتر را برای شما به ارمغان بیاورند. چراکه هدف اصلی گوگل این است که کاربرانش در سریع ترین زمان ممکن به بهترین نتایجی که به دنبال آن هستند، دست پیدا کنند. بعد از این ساده سازی ساختار، تولید محتو برای صفحات سایت نیز بهبود پیدا خواهد کرد و اگر بتوانید از نکات و اصول آموزش تولید محتوا به خوبی استفاده کنید، می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید. به یاد داشته باشید که سایت شما اول از همه باید برای مشتریان ساخته شده باشد. در نتیجه، صفحات درباره ما و ارتباط با ما اهمیت زیادی دارند و باید توجه مناسبی به آن ها داشته باشید.

روش دیگری که در بهینه سازی ساختار سایت موثر می باشد، استفاده از search box در بالای صفحه سایت می باشد. البته این فاکتور به طور مستقیم بر سئو تاثیری ندارد؛ اما به کاربران کمک می کند تا به راحتی به آنچه که می خواهند برسند و همانطور که گفته شد این مسئله از اصلی ترین شاخصه های سئو سایت های فروشگاهی می باشد.

قدم دوم: بهبود تجربه کاربری

چند تکنیک بسیار مفید وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید تجربه کاربری را به خوبی تقویت کنید. این موارد به شما کمک می کنند تا رتبه بهتری در SERP ها کسب کنید.

 • بهینه سازی سرعت سایت

سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم رنکینگ گوگل به شمار می رود. هنگامی که سایت شما ساختار ساده و روانی داشته باشد، وقت آن است که بر افزایش سرعت سایت خود متمرکز شوید. اگر بتوانید به خوبی از نکات آموزش بهینه سازی سرعت سایت استفاده کنید، می توانید کاربران را برای مدت بسیار طولانی در صفحه سایت خود نگه دارید.

 1. استفاده از یک قالب mobile-friendly پرسرعت
 2. استفاده از تصاویر کم حجم و بهینه شده
 3. حذف هرگونه افزونه ای که کاربردی برای شما ندارد

سه مورد بالا نکات کلی در مورد بهینه سازی سرعت سایت فروشگاهی هستند که بهتر است به آن ها در روند فعالیت های خود توجه داشته باشید.

 • Responsive Design بودن سایت

Responsive Design بودن یعنی سایت فروشگاهی شما در تمامی دستگاه ها مثل تبلت، دسکتاپ و تلفن های همراه، به خوبی نمایش داده بشود. تم های جذاب می توانند کاربران زیادی را جذب سایت شما کنند و برای مدت زمان بیشتری آن ها را ترغیب کنند تا در صفحه سایت شما بمانند.

حالا وقتشه!   اینو بخون: 9 ابزار تحقیق کلمات کلیدی رایگانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

قدم سوم: انجام صحیح تحقیق کلمات کلیدی

در تمامی دوره های آموزش سئو سایت های فروشگاهی، بر تحقیق کلمات کلیدی تاکید زیادی می شود؛ چراکه بدون عبارات کلیدی صحیح، امکان ندارد که یک سایت فروشگاهی بتواند عملکرد موفق آمیزی داشته باشد.

 

سئو سایت فروشگاهی,سئو سایت های فروشگاهی,سئو فروشگاه آنلاین

ابزارهای زیادی برای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید و بهترین و تاثیرگذارترین عبارات را برای سایت خود شناسایی کنید. بعد از اینکه لیست کلمات کلیدی مناسبی برای خود پیدا کردید، وقت آن است که محتواهایی مفید و کاربردی برای هر یک از آن ها تولید کنید که شرایط لازم برای کسب رتبه های برتر از گوگل را داشته باشند.

به غیر از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، شما می توانید از پیشنهادات گوگل نیز استفاده کنید تا بهترین عبارت های کلیدی را پیدا کنید. شما همچنین می توانید خود را جای کاربران هدف خود قرار دهید و تصور کنید که آن ها به عنوان مثال برای خرید کفش، چه عبارتی را در گوگل جستجو می کنند.

قدم چهارم: بهینه سازی صفحات فروش محصولات

تا این مرحله، شما باید یک ساختار ساده و روان و همچنین یک لیست کلمات کلیدی مناسب داشته باشید. مرحله بعدی این است که شما صفحات محصولات خود را با استفاده از کلمات کلیدی که پیدا کرده اید، بهینه سازی کنید.

بهتر است که این اعمال را در ابتدا برای بهترین صفحات سایت خود پیاده سازی کنید؛ این صفحات برای سایت فروشگاهی معمولا صفحه اصلی، صفحه اصلی فروش محصولات و صفحه محصولات پرفروش سایت هستند. البته اگر به تازگی سئو فروشگاهی را شروع کرده اید، بهتر است که بر صفحه اصلی وب سایت خود متمرکز شوید تا در آینده بتوانید بهترین بازده را از آن دریافت کنید.

بعد از اینکه صفحات هدف خود را شناسایی کردید، بهتر است که موارد زیر را برای بهینه سازی آن ها در نظر داشته باشید:

 • کاربرد صحیح عبارت کلیدی هدف در عنوان دسته بندی ها
 • کاربرد عبارت کلیدی اصلی در توضیحات متا محصولات سایت

قدم پنجم: لینک سازی مناسب برای سایت فروشگاهی

بک لینک ها به موتورهای جستجو نشان می دهند که ارزش وب سایت شما چقدر است. در واقع سئو سایت بدون کاربرد لینک ها، نمی تواند نقش مفیدی داشته باشد. این مورد جزو سئو خارجی وب سایت محسوب می شود.

قدم ششم: افزایش رنک با بازاریابی محتوا

محتوا یکی از دلایل اصلی ورود افراد به سایت می باشد؛ بسیار از صاحبان سایت های فروشگاهی تصور می کنند که دیسکریپشن به عنوان یک محتوا عمل می کند. اما مسئله ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که محتوا اهمیت بسیار زیادی برای سئو سایت های فروشگاهی داشته و شما نیز باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید.

کاربران قبل از اینکه خرید خود را انجام دهند، تمایل دارند که اطلاعات مفید و کاربردی نیز در مورد محصول مورد نظر کسب کنند. در نتیجه، اگر شما بتوانید که محتواهای منحصر به فردی تولید کنید که به روند خرید کاربر کمک کند، قدم بسیار بزرگی در زمینه سئو سایت فروشگاهی خود برداشته اید.

بر اساس اصول آموزش سئو سایت های فروشگاهی، بهتر است که تمامی نکاتی که سایت های دیگر در زمینه بهینه سازی محتواهایشان انجام می دهند را در روند کاری خود مورد استفاده قرار دهید. مطمئنا سایتی که خود اطلاعات خوبی در مورد محصولاتش داشته باشد، اعتبار بیشتر و بهتری نسبت به رقبایش در ذهن کاربران کسب خواهد کرد.

قدم هفتم: استفاده از ابزارهای سئو سایت فروشگاهی

به طور کلی، ابزارها کمک زیادی به افراد برای بهینه سازی صفحاتشان می کنند. در ادامه چند مورد از بهترین پلتفرم ها و ابزارهایی که به سئو فروشگاهی شما کمک می کنند را می توانید مشاهده کنید:

 • Plugin SEO
 • Smart SEO
 • SEO image optimizer
 • Yoast
 • SEMrush
 • OptinMonster

امیدواریم با استفاده از این مقاله آموزش سئو، توانسته باشیم به شما در روند بهبود عملکرد و موفقیت وب سایت فروشگاهی تان کمکی کرده باشیم. نکته مهم این است که هیچگاه نباید از کسب اطلاعات جدید در زمینه فعالیت های خود دست بردارید.

+ نوشته شده توسط Fnazari در شنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

همانطور که می دانید، سئو سایت از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن ها بهینه سازی تصاویر است. من در این مقاله آموزش سئو ابتدا به بررسی افزونه هایی می پردازم که اندازه و کیفیت تصاویر را بهینه سازی می کنند. شما با استفاده از نکات مهم آموزش رایگان سئو وردپرس در این مقاله می توانید عملکرد خود را به شدت بهبود بخشید.

تصاویر بهینه شده، کمک می کنند تا مدت زمان بارگذاری سایت بیش از آستانه تحمل کاربر و طولانی نشود. تنها کافی است که وب سایتی را با یک گالری از تصاویر بهینه نشده تصور کنید که باعث می شود مدت زمان بارگذاری آن بسیار طولانی شود و کاربر را عصبانی و ناراضی کند.

بهترین افزونه های سئو تصاویر وردپرس

به دلیل اهمیت تصاویر در سئو سایت و همچنین درخواست های مکرر شما عزیزان در ماه های گذشته، در این قسمت تصمیم دارم تا بهترین افزونه های وردپرسی برای سئو تصاویر را به شما دوستان عزیزم معرفی کنم که یکی از مهمترین فاکتورهای یک دوره آموزش سئو وردپرس می باشد.

EWWW Image Optimizer

به محض نصب این افزونه، به صورت کاملا خودکار تمام تصاویری که در وب سایت خود آپلود کرده اید، بهینه می شوند. این افزونه از تمام فایل های تصویری jpg، png و gift پشتیبانی می کند.

یکی از ویژگی های افزونه EWWW Image Optimizer عدم نیاز به ارتباط با سرویس جانبی برای بهینه سازی است. در واقع این افزونه تمام مراحل بهینه سازی عکس ها را درون سرویس خود انجام می دهد که باعث می شود مدت زمان لازم برای انجام فرآیند بهینه سازی کوتاه شود. مدت زمان لازم برای سئو سایت وردپرس زمانی اهمیت دارد که شما تعداد بسیار زیادی از تصاویر را در سایت خود آپلود کرده اید و نیاز دارید تا تمام آن ها را بهینه کنید.

برای بهینه سازی توسط این افزونه نیازمند آن هستید که تعدادی فایل پیچیده باینری از قبل ساخته شده را در پوشه محلی وردپرس نصب کنید. این مسئله ممکن است باعث شود تا کاربرانی که با فرآیند این کار آشنا نیستند با مشکل مواجه شوند و نتوانند مراحل نصب را تمام کنند و از این افزونه استفاده کنند.

برای حل این مشکل، افزونه EWWW Image Optimizer ویژگی بهینه سازی ابری را پیشنهاد داده است. البته استفاده از این ویژگی زمان طولانی تری نیاز دارد؛ اما به شما این امکان را می دهد که فرآیند نصب فایل باینری را کنار بگذارید. همچنین این افزونه از روش بهینه سازی lossless به صورت پیش فرض استفاده می کند. با این حال شما می توانید از روش lossy برای کاهش بیشتر حجم تصاویر استفاده کنید.

WP Smush

این افزونه در دو نسخه پولی و رایگان عرضه شده است. نکته ای که در افزونه WP Smush مورد توجه است این است که به محض آپلود تصویر در سایت وردپرس خود، این تصویر به صورت خودکار بهینه می شود.

این افزونه دارای امکان بهینه سازی برای تصاویر به صورت دسته ای است. به این معنی که به جای بهینه سازی تک به تک تصاویر، شما می توانید دسته ای از آن ها را به یکباره بهینه سازی کنید. این قابلیت برای زمانی که شما افزونه WP Smush را نصب می کنید و با حجمی از تصاویر بهینه نشده مواجه هستید بسیار عالی است. البته توجه داشته باشید که در نسخه رایگان با محدودیت پنجاه عددی برای این قابلیت مواجه هستید.

همچنین می توانید که کتابخانه های ایجاد شده برای تصاویر را به صورت جداگانه بهینه سازی کنید. با کلیک بر روی کتابخانه مورد نظر و انتخاب گزینه smush در قسمت پنجره جزئیات می توانید از این قابلیت استفاده کنید. این گزینه می تواند به جای بهینه سازی عکس ها به صورت دسته ای و زمانی که فقط تعدادی محدودی تصاویر در اختیار دارید، استفاده شود.

به صورت پیش فرض، این پلاگین از روش lossless برای بهینه سازی استفاده می کند. اما در ورژن حرفه ای شامل گزینه super-smush است که می توانید برای کاهش زمان بهینه سازی از متد lossy استفاده کنید. در این روش می توان اندازه تصاویر را به نصف با حداقل افت کیفیت، کاهش داد.

Kraken Image Optimizer

این افزونه اجازه سئو عکس ها در فرمت های jpg، png و gift را می دهد. برای استفاده از این پلاگین باید یک حساب کاربری در وب سایت Kraken.io’s ایجاد کنید.

به صورت پیش فرض Kraken Image Optimizer از متد ‘intelligent lossy’ برای فشرده سازی استفاده می کند که برای ارائه نسخه مناسبی از تصویر، بدون کاهش کیفیت ارائه شده است. همچنین شما می توانید متد lossless را هم در این افزونه فعال کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

افزونه Kraken Image Optimizer شامل یک گزینه بسیار مفید دیگر برای ساختن عکس با حداکثر رزولوشن است که شما را از تغییر اندازه دستی تصویر برای آپلود کردن آن در صفحات بی نیاز می کند. این افزونه شامل فراداده ای به نام EXIF است که جزو گزینه های اختیاری است. این فراداده امکان حفظ ویژگی های مورد نظر شما برای تصاویر را می دهد. همچنین شما می توانید این فراداده را برای بهینه کردن تصاویر به صورت دسته ای نیز تعریف کنید.

ShortPixel Image Optimizer

این افزونه دارای یک رابط کاربری بسیار عالی است. بعد از نصب و فعال سازی پلاگین ShortPixel Image Optimizer تمام تصاویری که آپلود می کنید به صورت خودکار بهینه می شوند. همچنین این افزونه اجازه غیر فعال سازی این ویژگی را به شما نمی دهد.

افزونه ShortPixel Image Optimizer شامل ابزار بهینه سازی تصاویر به صورت دسته ای است. همچنین می توانید تصاویر را به صورت تکی با باز کردن کتابخانه رسانه و در قالب فهرست نمایش بهینه کنید.

ShortPixel به شما اجازه می دهد که یکی از دو روش lossless و lossy را به عنوان پیش فرض فرآیند فشرده سازی تصویر انتخاب کنید. همچنین این افزونه اجازه بهینه سازی تصاویری که در یک زیر فهرست قرار گرفته اند را در طول فرآیند آپلود، می دهد. اما به عنوان بهترین قابلیت این افزونه می توان از ذخیره سازی و پشتیبان گیری خودکار از هر تصویری که آپلود می کنید، نام برد.

برای استفاده از این افزونه نیاز به داشتن API key در طول فرآیند فعال سازی است. این کلید را با ثبت ایمیل خود در لیست اشتراک و بدون هیچ اطلاعات اضافی دیگر، بدست می آورید. نسخه رایگان این افزونه به شما اجازه فشرده سازی صد تصویر در ماه را می دهد. برای استفاده از قابلیت های اضافه می توانید آن را خریداری کنید و یا اینکه از طریق معرفی کاربر جدید به این سرویس اقدام کنید.

Compress JPG & PNG Images

این افزونه از دیگر افزونه های معرفی شده در فرآیند بهینه سازی تصاویر سایت موثرتر است. Compress JPG & PNG Images تنها از متد lossy برای فشرده سازی استفاده می کند که سبب کاهش چشمگیر حجم تصاویر در کنار حفظ کیفیت آن ها می شود.

این افزونه قابلیت های زیادی را در اختیار شما قرار نمی دهد. هر چند که می توانید همچنان حداکثر رزولوشن تصویر را در اختیار داشته باشید و از طرفی می توانید مشخص کنید که دقیقا با چه اندازه ای می خواهید تصویر را فشرده کنید. در پایان می توانید مشخص کنید که اطلاعات کپی رایت تصویر حفظ شود یا خیر.

جدا از تمام محدودیت های این افزونه، در فرآیند بهینه سازی تصاویر با فرمت jpg و png بسیار خوب و موثر عمل می کند و در بیشتر مرکزهای آموزش سئو ورپرس به این افزونه اشاره می شود.

Optimus

آموزش سئو,آموزش سئو وردپرس,آموزش کامل سئو

عملکرد این افزونه بهینه سازی تصویر در عمل بسیار تحسین برانگیز است. نسخه رایگانOptimus دارای قابلیتی است که اندازه تصاویر را 100 کیلوبایت فشرده می کند و از آن رندر گیری می کند، این کار را با سرعت بسیار خوبی انجام می دهد.

این افزونه شامل یک منوی ساده است. بنابراین این افزونه گزینه مناسبی است برای افرادی که فقط می خواهند عمل بهینه سازی را انجام دهند و علاقه مند به تنظیم دقیق جزئیات فرآیند بهینه سازی نیستند.

به صورت پیش فرض، تصاویر در حین عملیات آپلود، بهینه می شوند. اما نقطه ضعف آن این است که اطلاعات دقیق فشرده سازی برای تصاویر نمایش داده نمی شوند و شما باید به صورت دستی حجم آن ها را با هم مقایسه کنید تا متوجه تفاوت شوید.

افزونه Optimus تنها برای فشرده سازی تصاویری که آپلود می کنید، نیست بلکه این قابلیت را دارد که تصاویر را در چند اندازه مختلف برای فایل های رسانه ای، بهینه کنید.

مقاله معرفی بهترین افزونه های وردپرس برای بهینه سازی تصاویر به پایان رسید. درهر یک از افزونه های بالا من به معرفی نقاط قوت و ضعف آن ها پرداختم. انتخاب اینکه از کدام افزونه استفاده کنید بر عهده شما عزیزان است. تنها نکته ای که باید توجه کنید این است که از پلاگینی استفاده کنید که به صورت مداوم بروز می شود.

بهترین افزونه های سئو برای وردپرس

آموزس سئو وردپرس موضوع بسیار مهمی است که برای بهینه سزای سایت خود باید حتما از نکات آن استفاده کنید. همانطور که شما همراهان نیوسئو می دانید، وردپرس به دلیل انعطاف پذیر بودن، سهولت استفاده، سرعت بالا، سبکی و همچنین کاربرپسند بودن، بهترین سیستم مدیریت محتوا است و بیشتر سایت های اینترنتی بر پایه وردپرس ساخته شده اند.

برای اینکه بتوانیم مدیریت در وردپرس را ساده تر و بهتر انجام دهیم، می توانیم از افزونه های وردپرس کمک بگیریم. اما باید توجه داشت که نباید از هر افزونه ای برای وردپرس استفاده کرد. به دلیل اینکه بعضی از این افزونه ها می توانند مشکلاتی را برای وردپرس به وجود بیاورند و بهینه سازی سایت را با مشکل مواجه کنند. در بالا به معرفی افزونه های سئو تصاویر پرداختیم و در ادامه می خواهیم افزونه های سئو سایت را به شکل کلی مورد بررسی قرار دهیم.

افزونه Yoast

در بسیاری از کلاس های آموزش سئو وردپرس این نکته بیان می شود که بهترین افزونه سئو وردپرس، Yoast است. اگر می خواهید با تولید محتوا و بهینه سازی صفحات وب سایت خود،رتبه سایت خود را بهبود بخشید، بدون شک پلاگین Yoast بهترین انتخاب است. Yoast دارای سه قابلیت بسیار مهم است:

 • بهینه سازی فنی صفحات برای موتورهای جست و جو
 • سازگاری با نقشه XML سایت
 • ابزار تجزیه و تحلیل سئو صفحه

افزونه Yoast به شما برای بهبود سئوی مطالب قبل از انتشار کمک می کند. این پلاگین با بررسی سریع مطلب، متا تگ ها، کلمات کلیدی و برچسب، به شما یادآوری می کند که چه کارهایی را باید انجام دهید و چه اشتباهاتی انجام داده اید و باید آن ها را اصلاح کنید.

افزونه All In One Seo Pack

شما می توانید از این افزونه به جای yoast استفاده کنید (البته امیر قمصری شخصا این استفاده را پیشنهاد نمی کند!). افزونه All In One Seo Pack راه حل های ساده ای برای بهینه سازی سایت در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از این افزونه بسیار ساده است و حتی افراد مبتدی هم می توانند از آن استفاده کنند. از قابلیت های این افزونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهینه سازی عنوان ها به صورت خودکار برای تمامی موتورهای جست و جو
 • تولید خودکار متا تگ ها
 • پشتیبانی نقشه سایتXML و گوگل آنالیز
 • جلوگیری از انتشار محتوای تکراری
 • قابلیت لغو تمامی تنظیمات

افزونه Google Xml Sitemaps

نقشه سایت به گوگل کمک می کند تا سریع تر و راحت تر محتویات تولیدی سایت شما را ایندکس کند. برای اینکه خیالتان از بابت ساخت نقشه سایت راحت شود و مطمئن باشید که کار را درست انجام داده اید می توانید از این افزونه استفاده کنید. پلاگینGoogle XML Sitemaps به صورت خودکار یک نقشه سایت تولید می کند. این ابزار هر زمان که محتوای جدیدی به سایت اضافه می شود به طور خودکار نقشه سایت را بروز می کند. به طور کلی این پلاگین هر آنچه را که از یک ابزار ساخت سایت مپ انتظار دارید را برآورده خواهد کرد.

نکته بسیار مهم: با استفاده از ابزار گوگل وب مستر تولز، آدرس نقشه سایت را در گوگل ثبت کنید.

افزونه Broken Link Checker

به کمک این افزونه می توانید لینک های خراب (شکسته) وب سایت خود را پیدا کنید و دیگر نگرانی بابت آنها نداشته باشید. قابلیت های این افزونه بسیار مهم عبارتند از:

 • شناسایی لینک هایی که کار نمی کنند
 • توانایی بررسی لینک های قرار گرفته در صفحات، دیدگاهها و پست ها و فیلدهای سفارشی
 • امکان تعییر ظاهر لینک های خراب
 • جلوگیری کردن از دنبال کردن لینک های خراب توسط موتورهای جست وجو

افزونه Google Analytics By Monster insights

با استفاده از این افزونه، دیگر نیازی به گوگل آنالیز برای بررسی آمار بازدیدکنندگان، کلمات کلیدی برتر و دیگر داده ها ندارید. از جمله مزایای این پلاگین وردپرس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب ساده به وسیله API گوگل آنالیز
 • دسترسی به داشبورد داده ها در داخل وردپرس
 • پیگیری لینک های داخلی و خارجی سایت
 • توانایی کاربرد کد پیگیری جهانی
 • دسترسی به انواع آمارها و گزارش ها

توجه داشته باشید که شما می توانید از گوگل آنالیز استفاده کنید و به کار گرفتن این افزونه اختیاری است و فقط به شما کمک می کند که در زمان صرفه جویی کنید.

آموزش وردپرس,آموزش وردپرس حرفه ای,استفاده از AMP در وردپرس

افزونه W3 Total Cache

سرعت سایت یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی سایت می باشد و باید به آن توجه داشته باشید. بهترین پلاگین سئو وردپرس به منظور بهبود سرعت و ارائه تجربه کاربری عالی، W3 Total Cache است. شما اگر از این افزونه به درستی استفاده کنید می توانید تا ده برابر عملکرد سایت خود را بهبود دهید.

افزونه All In One WP Security And Firewall

حتی با وجود اینکه سیستم وردپرس دارای امنیت بسیار بالایی است، اما باز هم هیچ شخصی از داشتن امنیت اضافه در سایت ناراضی نخواهد بود. افزونه All In One WP Security And Firewall به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از خطرات و شکاف های امنیتی محافظت کنید. این افزونه با انجام دادن تست های مختلف بر روی وب سایت شما و امتیاز دهی به آن، شما را نسبت به داشتن میزان امنیت وب سایت آگاه می کند. قابلیت های این افزونه عبارتند از:

 • متوقف کردن شمارش کاربران
 • ابزار رمزگذاری مطمئن و قدرتمند
 • شناسایی حساب های کاربری که نام کاربری و لاگین مشابه دارند

بنابراین اگر می خواهید از هک شدن سایت خود و در نتیجه صدمه دیدن به برندتان جلوگیری کنید، حتما از این پلاگین استفاده کنید.

افزونه WPtouch Mobile

همانطور که می دانید امروزه اکثر کاربران به وسیله موبایل های خود در دنیای اینترنت گشت و گذار می کنند. بنابراین بسیار مهم است که سایت خود را برای تلفن های همراه بهینه کنید. پلاگین WPtouch Mobile این کار را براحتی انجام می دهد و سایت شما را به تعییر در ظاهر دسکتاپی و کدهای نوشته شده برای تلفن های همراه بهینه می کند. به این ترتیب هم خیالتان راحت است که کاربران خود را از دست نمی دهید و هم اینکه از جریمه شدن توسط گوگل در امان خواهید بود. پس این افزونه بسیار مفید و کاربردی را از دست ندهید.

افزونه (Yet Another Related Posts Plugin (YARPP

از جمله مهمترین مشکلات در سئو سایت که با استقاده از نکات مهم آموزش سئو وردپرس باید آن ها را مرتفع کنید، داشتن محتوای بی ارزش با درصد پایین نرخ پرش (Bounce Rate) و زمان بیشتر ماندگاری کاربر در وب سایت می باشد. در واقع گوگل با سنجش این دو فاکتور تعیین می کند که وب سایت شما چقدر ارزش دارد و چقدر معتبر است. افزونه YARPP با نشان دادن موضوعات مرتبط با موضوعی که کاربر آن را مطالعه کرده کمک می کند تا زمان ماندگاری او افزایش پیدا کند. برخی از قابلیت های این افزونه عبارتند از:

 • به کار بردن الگورتیم های پیشرفته برای نمایش بهترین پست ها
 • نمایش دادن فهرست وار محتوا
 • کنترل نمایش پست که شما می توانید آن را مدیریت کنید

این افزونه بسیار عالی را از دست ندهید.

افزونه Seo Optimized Images

قطعا می دانید که بهینه سازی تصاویر یکی از فاکتورهای سئو است. تصاویر بهینه شده کمک می کند تا سایت شما در رتبه بالاتری قرار بگیرید و همچنین ترافیک بیشتری را به وسیله google images بدست آورید. این افزونه از جمله مفیدترین پلاگین های سئو وردپرس است که به شما کمک می کند تا بهینه سازی تصاویر را به درستی انجام دهید و تمام اصول را پیاده کنید.

به این ترتیب بهترین پلاگین های سئو برای وردپرس به پایان رسید. اما نکته ای که نباید فراموش کنید این است که همیشه باید از افزونه هایی بهره ببرید که معتبر هستند و به صورت مداوم بروز می شوند، چون همانطور که می دانید این بروزرسانی ها کمک می کند تا افزونه ها عملکرد بهتری داشته باشند و مشکلات و باگ ها را به حداقل برسانند.

بهترین آموزش وردپرس,کتاب آموزش وردپرس,کتاب سئو وردپرس

بهترین افزونه های AMP وردپرس

AMP یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو سایت موبایلی است و باعث بهبود وضعیت شما در رتبه بندی بخش موبایلی گوگل می شود.

5 پلاگین برتر AMP:

 • AMP for WP – Accelerated Mobile Pages

این پلاگین همه کاره، سایت وردپرسی شما را خیلی سریع برای AMP بهینه سازی می کند. AMP for WP گزینه های بسیاری را جهت گسترش و پشتیبانی به شما پیشنهاد می دهد. همچنین این پلاگین دارای ابزارهای بهینه سازی طراحی سایت نیز می باشد.

AMP for WP برای رفع باگ ها، اضافه شدن ویژگی های جدید و بهبود عملکرد سیستم آزمایش و آنالیز به صورت متوالی بروزرسانی می شود. استفاده از این افزونه برای افراد تازه کار نیز بسیار ساده است. براساس نظرات کاربران AMP for WP بهترین افزونه وردپرسی AMP است.

ویژگی ها و کاربردها:

یکی از بهترین ویژگی های این افزونه AMP اجازه دادن به وبمسترها برای طراحی یک  صفحه AMP سفارشی و اختصاصی مطابق با سلیقه خودشان می باشد.

این پلاگین دارای ویژگی ساخت صفحه با استفاده از drag-and-drop (تکنیک کشیدن و رها سازی) است. این ویژگی به شما کمک می کند که به راحتی و با سرعت صفحه سفارشی خود را طراحی کنید. همچین این افزونه دارای المان های آدرس دهی موبایلی است که نتیجه آن بارگذاری سریع صفحات و بهبود وضعیت سئو و رتبه سایت می باشد.

AMP for WP به صورت کاملا منطقی طراحی شده و به همین دلیل به راحتی می توانید آن را مدیریت کنید. همچنین توسعه دهندگان این افزونه برای طراحی و بروزرسانی آن به نیازهای کاربران و کاربرد ابزارها توجه ویژه ای کرده اند. به همین دلیل این افزونه فاقد ابزارها و ویژگی های غیرضروری است و کاملا یک پلاگین بهینه می باشد.

AMP for WP با گالری های چرخ فلکی سازگار است. همچین این افزونه با یوتیوب، توییتر، اینستاگرام و فیسبوک سازگار است. از دیگر ویژگی های این پلاگین پشتیبانی از ایمیل و انواع مختلف پست های سفارشی می باشد و به زودی ویژگی های جدید دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد.

 • AMP

AMP یک پلاگین عالی برای تازه کارانی است که قصد دارند سایت خود را برای amp بهینه سازی کنند. هرچند، AMP دارای پشتیبانی ضعیف تری نسبت به AMP for WP است.

ویژگی ها و کاربردها:

این پلاگین بسیار مناسب افرادی است که در طراحی و ایجاد سیستم یکپارچه وبسایت تجربه کافی ندارند و تازه کار هستند. Amp تمام نیازهای پایه ای جهت نمایش بهینه محتوای سایت در تلفن های همراه را فراهم کرده است و افراد تازه کار به راحتی می توانند صفحات سفارشی ساده با استفاده از گزینه ها و رنگ های مختلف را برای خود ایجاد کنند.

AMP دارای سیستم راهنمایی بسیار ساده است که به شما نحوه سفارشی کردن پلاگین را آموزش می دهد. این افزونه به صورت open source می باشد، هرچند که ویژگی ها و خصوصیات زیادی برای آن ارائه نشده است. به طور کلی این افزونه یکی از ساده ترین ها برای افراد تازه کار است و به راحتی و بدون هیچ دانشی می توان از آن استفاده کرد.

 • All in One SEO Pack

با بیش از 3 میلیون کاربر فعال و ارائه بروزرسانی های منظم با فواصل دو هفته ای،  all-in-one SEO pack یا AIOSEO یکی از بهترین پلاگین های وردپرسی amp برای سایت های حرفه ای و کسب و کارهای آنلاین است.

 All-in-one SEO pack ایده های جالبی برای بهبود سئو سایت ارائه می دهد. همچنین این پلاگین مجموعه ابزارهایی را به صورت رایگان و پولی به شما پیشنهاد می دهد. این افزونه از پشتیبانی بسیار قدرتمندی بهره می برد و یکی از بهترین افزونه های وردپرسی برای وبمسترهایی است که با کاهش بازدید سایت مواجه شده اند.

ویژگی ها و کاربردها:

All-in-one SEO یک افزونه با رنکینگ 4.5 است و دارای رکورد بیشترین کاربر و بیشترین دانلود می باشد. به همین دلیل می توان از آن به عنوان یک پلاگین مطمئن یاد کرد.

برخلاف افزونه AMP، AIOSEO به طور کامل توسط پروژه گوگل AMP حمایت و پشتیبانی می شود. همچنین به طور خودکار اطلاعیه هایی در مورد تغییرات و بروزرسانی های صورت گرفته در گوگل و bing که در نقشه XML سایت تاثیرگذار هستند، به کاربر نشان داده می شود.

نسخه رایگان AIOSEO به طور کامل تمام نیازهای شما را برآورده می کند و هیچ محدودیتی ندارد. شما فقط برای استفاده از گزینه های پیشرفته، پشتیبانی و API پکیج هایی را باید خریداری کنید که بیشتر برای کسب و کارهای آنلاین و سازمان های بزرگ کاربرد دارد.

اما بهترین ویژگی، all-in-one SEO pack تنها پلاگین رایگان AMP است که شامل ابزارهای سئو برای تجارت الکترونیک می باشد. به همین دلیل این افزونه یک گزینه قابل توجه و عالی برای این دسته از کاربران است.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

Glue for Yoast SEO & AMP

این پلاگین مانند یک پل ارتباطی بین افزونه Yoast و AMP عمل می کند.

با این افزونه، کاربران از تمام سیستم یکپارچه سازی سئو و بهینه سازی محتوا بهره مند می شوند. به کمک این پلاگین شما می توانید راحت تر و سریع تر در نتایج جستجوی سایت رشد کرده و دیده شوید.

ویژگی ها و کاربردها:

AMP and Glue یک چهارچوب عالی برای یکپارچه سازی AMP، ساخت صفحات و بهینه سازی محتوای سایت به کاربران ارائه می دهد.

Better AMP – WordPress Complete AMP

Better AMP یکی از فوق العاده ترین و جدیدترین افزونه های AMP است که موفق شده از تمام کاربران خود بالاترین امتیاز ممکن را بدست بیاورد.

یکی از عالی ترین فواید استفاده از Better AMP برای سایت وردپرسی شما، سرعت بارگذاری بسیار بالایی است که این افزونه ارائه می دهد. Better AMP همچنین یکی از بهترین افزونه ها از لحاظ ارائه پشتیبانی به کاربران می باشد.

ویژگی ها و کاربردها:

Better AMP دارای یکی از بهترین پشتیبانی ها و مفیدترین رابط کاربری برای صفحات وردپرسی، پست ها، دسته بندی ها، تگ ها و نوار جستجو است. این پلاگین با تیم پشتیبانی قدرتمندی که دارد با سرعت و به راحتی تمامی مشکلات  موجود در یکپارچه سازی AMP و صفحات موبایلی را حل می کند.

این پلاگین دارای یک نسخه دمو سفارشی می باشد. این ویژگی به توسعه دهندگان سایت های وردپرسی اجازه می دهد که بتوانند این پلاگین را مورد آزمایش و تست قرار دهند و آن را از لحاظ سرعت بارگذاری و ساختار رابط کاربری بررسی کنند.

Better AMP دارای یک رابط کاربری بسیار ساده و بدون پیچیدگی و حرفه ای است که استفاده از آن را برای هر دو گروه کاربری حرفه ای و تازه کار بسیار ساده می کند.

بنیاد مقاله در وردپرس یا cornerstone content در yoast چیست

بنیاد مقاله یا همان محتوای اصلی چیست؟

کرنراستون یا همان بنیاد مقاله، هسته و جزء اجزای اصلی تشکیل دهنده مقالات وب سایت شماست که می بایست به داشتن آن ها افتخار نمایید. بنیاد مقاله بازتاب و انعکاس کیفیت کسب و کارتان می باشد و این مقالات شماست که توسط موتورهای جستجو خوانده شده و براساس کیفیت محتوایی آن ها رنک دهی می شوید.

هر چه میزان کیفیت محتوای مقالات به کار رفته در سایتتان بالاتر باشد در رنکینگ بالاتری توسط موتورهای جستجو طبقه بندی می شوید.

در این مقاله آموزش سئو وردپرس، سعی می شود مطالب ارزشمندی در رابطه با کرنراستون یا بنیاد مقاله بیان گردد. همچنین در این مقاله خواهید دانست که بنیاد مقاله چیست و چرا در SEO بسیار حیاتی است؟ علاوه بر آن یاد می گیرید که چطور مقالات کرنراستون اصلی ساییتان را لینک دهی نمایید.

کدام مقاله کرنراستون من است ؟

تشخیص این مطلب که کرنراستون اصلی سایت شما کدام مقاله است بسیار حیاتی است. سعی نمایید کرنراستون مقاله اصلی سایتتان را با دقت انتخاب نمایید.

به چهار الی پنج صفحه مقاله ای که کاربران می خواهند با ورود به سایت شما آن ها را مورد مطالعه قرار دهند فکر کنید.

کدامیک از مقالاتی که تاکنون در وب سایت خود منتشر کرده اید، با ارزش تر است؟

کدامیک از همه کامل و جامع تر می باشد؟

کدامیک براساس معیارهای اصلی سایت شما گردآوری شده است؟

جواب همه سوالات فوق می تواند شما را در جهت یافتن مقاله ی اصلی (کرنراستون اصلی سایتتان) یاری نماید.

در حال حاضر،  Yoast SEO از شما می خواهد که چگونه سنگ بنای سایت خود را تشخیص و انتخاب نمایید. به عبارت ساده تر در گام نخست باید تشخیص دهید که کدام مقاله بنیان اصلی سایت شماست و مقالات دیگر براساس آن شکل گرفته است.

Yoast SEO به شما کمک می نماید تا ساختار لینک مقالات داخلی خود را بسازید.  البته برای ساخت لینک برخی ابزارها نیز وجود دارد که در صورت نیاز  به شما پیشنهاد می گردد.

نکته مهم:

اگر وب سایت شما بسیار گسترده باشد و از چندین کلمه و عبارت کلیدی جهت رنک دهی توسط موتورهای جستجو استفاده می نمایید، حتما توصیه می گردد به جای انتخاب یک مقاله، چندین مقاله  براساس کلمات کلیدی به کار رفته در وب سایتتان انتخاب نموده و سایر مقالات دیگر را براساس آنها طبقه بندی کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

چرا مقالات کرنراستون برای SEO مهم است؟

برای راحت تر شدن درک این مقاله از این به بعد به جای استفاده از مقالات کرنراستون از محتوای اصلی استفاده می کنم.

همانطور که می دانید محتوا محوری نقش بسیار کلیدی در هر استراتژی از SEO داراست. البته مهم تر از آن این است که بتوان این رنک دهی را در موتورهای جستجو حفظ نمود. شیوه محتوا محوری بهترین پاسخ و مطمئن ترین روش جهت رقابت با رقبای خود می باشد.

اگر شما به تولید محتوا در سایت یا وبلاگ خود مشغول هستید باید به گوگل یا موتورهای جستجو این مطلب را برسانید که کدام مقاله با اهمیت تر می باشد.

این کار را می توانید با لینک دهی مناسب میان مقالات به کار رفته شده در ساییتان انجام دهید. گوگل از میزان لینک دهی که به مقالات دیگر داشته اید پی به اهمیت آن مقاله می برد.

ساختار لینک دهی محتوای اصلی:

محتوا اصلی در سایت شما باید به صورت یک هرم باشند. به عبارت ساده تر کاربران با ورود به سایت شما باید با یک کلیک ساده وارد محتوای اصلی سایت شما شوند.

شما باید از این مقاله که هسته ی اصلی محتوای سایت شما می باشد به سایر مقالات دیگر لینک دهی نمایید. با لینک دهی به یک مقاله یا وبلاگ دیگر شما در اصطلاح کرنراستون دیگری را به آن مرتبط می نمایید . به عبارت دیگر شما به صورت زنجیر تمامی مقالات سایت خود را به یکدیگر متصل می نمایید.

با این کار شما عملا به گوگل اعلام می کنید کدامیک از مقالات شما با ارزش تر است و شانس خود را در جهت افزایش رنکینگ گوگل بیشتر می نمایید.

به عنوان مثال من مقالات متعدد و زیادی در سایت در رابطه با سئو نوشته ام. تمامی این مقالات از جنبه های مختلف سئو سایت را بررسی نموده اند اما همان طور که می دانید محوریت آنها در رابطه با آموزش سئو و بهینه سازی در موتورهای جستجو می باشد.

نقش لینک های داخلی در Yoast SEO:

در SEO Yoast  ما استفاده از لینک های داخلی را پیشنهاد می نماییم. در ابتدا ما مقاله نوشته شده را آنالیز می نماییم سپس کلمات و واژگان مناسبی که با سایر دیگر مقالات مشابه همخوانی و تطابق دارد را به دقت انتخاب می نماییم.

این کلمات باید به صورت جداگانه و با رنگ مجزایی به شکل مشخص در متن قابل تشخیص باشند. سپس از کلمات مشخص شده به مقالات دیگری که در سایت منتشر کرده ایم،  لینک دهی می نماییم.

در محتوا محوری هر محتوای اصلی از مقالات به صورت متفاوت و با یک استراتژی خاص می بایست لینک دهی گردد. نکته ی مهم تر نحوه لینک دهی می باشد که می بایست براساس سلسله مراتب و اولویت صورت بپذیرد. به عبارت دیگر باید وزن هر مقاله به صورت مجزا مشخص باشد تا بتوان براساس میزان اهمیت لینک دهی گردد.

رعایت اصول فوق کمک می نماید تا هر چه بهتر مقالات جدید را مدیریت و سازماندهی کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

انواع صفحات محتوا محور :

شالوده تمامی صفحات در وب سایت شما می بایست محتوا باشد. شما باید هر روز محتوای صفحات خود را به صورت منظم به روز نمایید. به خاطر داشته باشید مقالات شما باید جنبه آموزشی داشته باشد.

نکنه مهم تری که باید به آن توجه داشت اندازه یک مقاله می باشد. مقالات اصلی سایت شما نباید خیلی طولانی باشد و از طرفی می بایست تمامی مطالب مورد انتطار در مقاله را پوشش دهد.

مقالات طولانی باعث می شود تا کاربران به محتوای اشاره شده در مقاله شما به درستی توجه نکنند و یا حتی تعداد صفحات طولانی و زیاد آن باعث عدم تمرکز کاربر شود.

مهمترین شاخص در محتوا محوری کیفیت یک مقاله و نیز خلاقیت در محتوای آن مقاله می باشد.

5 مرحله در اتخاذ یک شیوه عمل گرایانه در تولید محتوا:

در ایده آل ترین حالت شما باید بر روی کلمات کلیدی تحقیق و پژوهش وسیعی انجام دهید پس از آن می بایست یک مقاله پر محتوا براساس کلمات کلیدی خود تولید نمایید. آیا تاکنون به تولید مقاله به این شیوه پرداخته اید؟

اگر در جواب می گویید نه شما را به خواندن این پنج مرحله دعوت می نمایم :

1- به انتخاب عبارات کلیدی خود فکر نمایید.

شما باید عبارات کلیدی ضروری مورد استفاده خود را رتبه بندی نمایید. محتوای تولیدی شما می بایست از رقابتی ترین کلمات کلیدی ممکنه در فضای مجازی استفاده نماید. از انتخاب درست و دقیق کلمات کلیدی خود اطمینان حاصل نمایید.

2- بهترین پست را انتخاب نمایید.

همواره به پست هایی مراجعه نمایید که بیشترین میزان بازخورد از محتوای تولیدی شما را دارند. در میان پست های مهم در وب سایت خود به سایر مطالب دیگر صفحات نیز اشاره ای کوتاه نمایید.

همواره به بهترین پست خود در وب ساییتان فکر نمایید.

3- مقالات خود را بازنویسی نمایید.

مقالات محتوایی خود را همواره با فواصل زمانی مشخص بازنویسی نمایید. از کاربر پسند بودن و محبوب بودن مقالات خود مطمئن شوید. مقالات خود را توسعه دهید و همواره آنها را به روزرسانی کنید.

همواره به 3 اصل تولید محتوا ، نگارش مجدد(بارنویسی) و گسترش آنها توجه نمایید.

4- بهینه سازی پست های دنباله دار:

اگر به طور مثال مقاله ای در وب سایت شما موجود می باشد که در ادامه آن پست های گوناگونی را به آن نسبت داده اید، سعی نمایید پست های خود را به صورت بهینه شده به محتوا نسبت دهید.

به عنوان مثال در سایت نیوسئو مقالات فاکتورهای رنکینگ گوگل از این حالت پیروی می کنند.

5- لینک دهی از انتها به ابتدا:

با این کار شما به گوگل این پیغام را می رسانید که مقاله ای که در وب سایت شما بسیار حائز اهمیت است. هرگز لینک دهی از انتها به ابتدا را فراموش نکنید زیرا بسیار در SEO نیز موثر است.

به زبان ساده تر لطفا همواره مقالات جدید خود را به مقالات مرتبط قبلی لینک دهی نمایید.

آموزش راه اندازی گوگل آنالیتیکس در وردپرس

نمایش آمار گوگل آنالیتیکس در وردپرس را در این مقاله آموزش رایگان سئو وردپرس خدمت شما همراهان عزیز نیوسئو ارائه میکنیم. اگر سایت وردپرسی دارید پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و در سایت خود اعمال کنید.

آیا تاکنون با خودتان فکر کرده اید وقتی که افراد وارد سایت وردپرس شما می شوند، واقعا چه کاری انجام می دهند؟

آیا تا به حال با خودتان اندیشیده اید که کدام صفحات وبسایت هستند که کاربران ترجیح می دهند بیشترین زمان را در آن ها سپری کنند، کدام فعالیت های شما باعث می شود که کاربران به آن صفحه ها بروند و کدام یک از صفحات وبسایت شما نرخ تبدیل بهتری دارند؟

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)، می تواند به شما کمک کند تا تمام این اطلاعات و حتی اطلاعات بیشتری را دریافت کنید. شما میتوانید تنها با نصب افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس، خیلی سریع به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. مثل تمام کارهایی که می توانید با وردپرس انجام دهید، نصب گوگل آنالیتیکس هم کار بسیار ساده ای است که کمک بسیار زیادی به سئو وردپرس می کند.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

در پنج گام ساده، شما می توانید دیدگاه های بسیار خوبی در رابطه با بازدید کننده های وبسایت خودتان به دست بیاورید و متوجه شوید چه چیزی برای کاربران مفید است و چه چیزی خیلی از نظر آن ها مفید نیست و به این صورت می توانید تجربه کاربری سایت خودتان را بهبود بخشید، نرخ تبدیل را افزایش دهید و متوجه شوید چه افرادی به کسب و کار شما علاقه مند هستند.

پنج گام آموزش راه اندازی گوگل آنالیتیکس در وردپرس

 1. ثبت نام در گوگل آنالیتیکس
 2. نصب کردن پلاگین
 3. تایید حساب کاربری گوگل
 4. انتخاب کردن پروفایلی که می خواهید آن را ارزیابی کنید
 5. شروع ارزیابی سایت

نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس در وردپرس

بر اساس پلاگین گوگل آنالیتیکس که شما انتخاب میکنید، تنظیمات آن ممکن است کمی متفاوت باشد. کتابخانه پلاگین های وردپرس (WordPress plugin library) گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد، مانندGoogle Analytics Dashboard for WP, MonsterInsights ،  WooCommerce for Google Analyticsو Analytics Cat.

برای این نمونه، ما می خواهیم نحوه آماده کردن پلاگین Google Analytics Dashboard for WP by ExactMetrics را بررسی کنیم. خیلی مهم نیست که شما از کدام پلاگین برای وبسایت وردپرس خودتان استفاده می کنید، زیرا روند آماده سازی آن تقریبا در تمام پلاگین ها مشابه می باشد.

 1. ثبت نام در گوگل آنالیتیک

اولین کاری که باید انجام دهید، ثبت نام گوگل آنالیتیکس می باشد. اگر شما از قبل یک حساب کاربری گوگل دارید، قسمت بیشتر این مرحله را از قبل انجام داده اید زیرا شما با استفاده از یک حساب کاربری گوگل، می توانید از Google Analytics استفاده کنید.

اگر از قبل حساب کاربری گوگل دارید، وارد حساب Gmail خودتان شوید و یا اگر هم حساب کاربری ندارید، همین حالا ثبت نام کنید.

سپس، به صفحه ثبت نام گوگل آنالیتیک بروید و بر روی دکمه “Sign Up” کلیک کنید.

وقتی وارد این صفحه می شوید، دو گزینه به شما نشان داده می شود و شما می توانید از گوگل آنالیتیک برای “Website” یا “Mobile app” خودتان استفاده کنید. در این آموزش، ما می خواهیم گزینه “Website” را بررسی کنیم.

اطلاعات مورد نیاز را کامل کنید. “Account Name” که شما انتخاب می کنید، در واقع نام پروفایل گوگل آنالیتیکس برای وبسایت شما خواهد بود. شما می توانید هر نامی که دوست دارید را انتخاب کنید اما بهترین کار این است که نام دامنه سایت خودتان را انتخاب کنید.

وقتی که فرم های این صفحه را پر کردید، بر روی قسمت “Get Tracking ID” کلیک کنید. کد رهگیری ID شما و کد رهگیری وبسایت شما در صفحه بعدی نمایش داده خواهد شد. ID رهگیری شما، در کد رهگیری شما قرار دارد؛ این ID به گوگل می گوید که اطلاعات و داده های جمع آوری شده را باید به کدام حساب ارسال کند. بر اساس پلاگینی که شما انتخاب میکنید، ممکن است لازم باشد که این اطلاعات را در پلاگین خودتان هم وارد کنید پس بهتر است فعلا این صفحه را باز نگه دارید تا در صورت نیاز، بتوانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

 1. پلاگین خودتان را نصب کنید

سپس، شما باید پلاگین خودتان را نصب کنید. اگر نمی دانید که چطور باید یک پلاگین در وردپرس خودتان نصب کنید، می توانید در قسمت راهنمای وردپرس، قسمت “Install Your Plugins” را مطالعه کنید.

وقتی که پلاگین شما نصب شد، وارد قسمت “Settings” شده و سپس بر روی “Insights” کلیک کنید تا به افزونه کامل گوگل آنالیتیکس دسترسی پیدا کنید.

حالا که شما پلاگین خودتان را نصب کرده اید، باید از طریق وردپرس حساب خودتان را تایید کنید تا گوگل آنالیتیک بتواند به وردپرس شما دسترسی پیدا کند.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

حالا که شما پلاگین خودتان را نصب کرده اید، باید از طریق وردپرس حساب خودتان را تایید کنید تا گوگل آنالیتیک بتواند به وردپرس شما دسترسی پیدا کند.

 1. تایید حساب گوگل

برای این که حساب گوگل خودتان را تایید کنید، باید در حساب گوگل وارد قسمت “Insights” شده و سپس بر روی “Authenticate” کلیک کنید.

این کار، شما را به صفحه ورود به حساب گوگل می برد و شما دوباره باید اطلاعات مورد نیاز را کامل کرده و سپس بر روی “Next” کلیک کنید.

در این قسمت، گوگل از شما می پرسد که آیا می خواهید به Google Analytics Dashboard – یا هر پلاگین دیگری که انتخاب کرده اید – اجازه بدهید تا به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد یا خیر. شما باید بر روی گزینه “Allow” کلیک کنید.

نکته :وقتی که پلاگین شما نصب و تایید شد و یک دامنه پیش فرض انتخاب شد، یک کد رهگیری گوگل آنالیتیک به صورت خودکار در تمام صفحات وبسایت، قرار داده می شود.

 ممکن است بعضی از پلاگین ها که این سطح از خودکارسازی را ندارند، از شما بخواهند تا شما خودتان این کد رهگیری را قرار دهید.

مثلا، Insert Header sand Footers یکی از پلاگین های گوگل آنالیتیکس است که کد رهگیری را برای شما ثبت نمی کند. بلکه شما باید جهت قرار دادن کد گوگل آنالیتیکس در وردپرس، به قسمت “Settings” رفته و سپس “Insert Headers and Footers” را انتخاب کنید و از این قسمت، ID رهگیری خودتان را کپی کرده و در جعبه “Scripts in Header” جایگذاری کنید.

 1. انتخاب کردن پروفایلی که می خواهید آن را ارزیابی کنید

زمانی که شما به پلاگین خودتان اجازه دادید تا به اطلاعات گوگل آنالیتیک شما دسترسی داشته باشد، شما باید پروفایلی را که می خواهید ارزیابی اش کنید، انتخاب کنید. شما در این قسمت باید وب سایت خودتان را انتخاب کرده و بر روی “Continue” کلیک کنید.

سپس از این قسمت، شما به وبسایت ورد پرس خودتان منتقل می شوید.

 1. شروع ارزیابی

حالا، گوگل آنالیتیکس داده های وبسایت شما را پیگیری می کند که این اهمیت زیادی در آموزش سئو وردپرس دارد.

شما می توانید با رفتن به داشبورد گوگل آنالیتیک خودتان از حساب کاربری گوگل و کلیک کردن بر روی گزینه “Reporting”، اطلاعات گوگل آنالیتیک خودتان را مشاهده کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

همچنین یک منو در قسمت سمت چپ داشبورد شما قرار دارد که شامل سربرگ های مختلف می باشد که هر کدام از آن ها در رابطه با مخاطبین شما، میزان کسب بازدید کننده، رفتار بازدیدکننده و تبدیل بازدیدکننده به مشتری، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد.

بر اساس پلاگینی که شما انتخاب کرده اید، می توانید داده های گوگل آنالیتیک خودتان را در وردپرس هم مشاهده کنید. در منوی وردپرس، بر روی “Dashboard” کلیک کنید، سپس از این قسمت می توانید تحلیل های وب سایت خودتان را مشاهده کنید.

موارد ارزیابی و تحلیل گوگل آنالیتیکس در وردپرس

اگر شما می خواهید در رابطه با کسانی که سایت شما را بازدید می کنند، کارهایی که در وب سایت شما انجام می دهند، یا مدت زمانی که در صفحات خاصی از وبسایت شما سپری می کنند اطلاعات به دست بیاورید، گوگل آنالیتیک اطلاعاتی که لازم دارید را در اختیار شما قرار می دهد. این ابزار شما را قادر می سازد تا تعاملات بسیاری را بین وب سایت خودتان و بازدیدکننده ها، ارزیابی کنید.

خب حالا می خواهیم بعضی از انواع گزارش گوگل آنالیتیک را در ادامه، بررسی کنیم.

 • مخاطبین

سربرگ مخاطبین، به شما کمک می کند متوجه شوید که مخاطبین وبسایت شما چه کسانی هستند، ویژگی های جمعیتی آن ها مثل سن، جنسیت و … به چه صورت است و همچنین مشخصه های دیگری مانند علایق آن ها، زبان مورد ترجیح و نحوه جابجایی آن ها در صفحات مختلف وب سایت شما را هم به شما ارائه می کند.

 • کسب بازدیدکننده

این سربرگ، به شما کمک می کند که متوجه شوید بازدید کننده های شما از چه جایی وارد سایت شما شده اند. این اطلاعات برای شروع و آماده کردن فعالیت های بازاریابی می تواند کمک شایانی به شما بکند زیرا با استفاده از این اطلاعات، متوجه میشوید که کدام فعالیت های بازاریابی شما بیشترین تاثیر را داشته و بیشترین بازدید کننده را برای شما به ارمغان آورده است.

 • تبدیل

سربرگ تبدیل به شما کمک می کند تا نرخ تبدیل صفحات مختلف سایت خودتان را ارزیابی کنید. شما می توانید میزان نرخ تبدیل صفحات مختلف را با نرخ تبدیل هدف خودتان مقایسه کنید و متوجه شوید کدام صفحات مطابق انتظار شما عمل کرده اند و کدام صفحات عملکرد خوبی نداشته اند. شما در این سربرگ، متوجه میشوید که کدام CTA ها و یا صفحات فرود در سایت شما موفق بوده اند و توانسته اند که بازدیدکننده ها را در سایت شما نگاه دارند و باعث مشارکت آنها شوند.

 • رفتار

این سر برگ، به شما کمک می کند متوجه شوید بازدید کننده ها وقتی به وبسایت شما می آیند، چه کاری را انجام می دهند. در این قسمت، شما می توانید متوجه شوید که بازدید کننده ها چگونه و از چه جایی به وبسایت شما آمده اند، در وب سایت شما چه کاری را انجام داده اند و با قسمت های مختلف وبسایت شما، چه رابطه و تعاملی برقرار کرده اند.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموز <div class=

+ نوشته شده توسط Fnazari در شنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری

افزایش بازدید گوگل رایگان یکی از پر چالش ترین مفاهیمی است که در مورد سئو سایت وجود دارد. همچنین افراد زیادی به دنبال تکنیک ها و روش هایی خاص برای رسیدن به افزایش بازدید سایت در گوگل هستند. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این مقاله آموزش سئو مهمترین نکاتی که در این زمینه وجود دارد را برای شما ارائه کنیم.

این مقاله به شما کمک می کند تا جایی که ممکن است عملکرد موفقیت آمیزی در مورد افزایش بازدید سایت داشته باشید؛ به طور کلی پیشرفتی که همراه با برنامه باشد، ارزش بسیار بالایی دارد.

چرا ترافیک دریافتی از گوگل اهمیت زیادی دارد؟

بازدید و ترافیک طبیعی که از گوگل دریافت می کنید، در واقع بهترین نوع ترافیکی است که می توانید برای صفحات سایت خود داشته باشید؛ چراکه رایگان است، افزایش پیدا می کند و همچنین کاربرانی که از گوگل استفاده می کنند، غالبا دارای یک ذهن آماده هستند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر فقط به همین افزایش بازدید گوگل رایگان تکیه کنید، ممکن است در آینده مشکلاتی برای سئو سایت شما به وجود بیاید. شما همیشه باید مطابق با جدیدترین اصول سئو و همچنین بروز رسانی های الگوریتم گوگل باشید. اگر اینطور عمل نکنید، ممکن است که ترافیک سایت شما به یکباره افت شدیدی پیدا کند.

بسیاری از سایت ها در حال حاضر ممکن است که عملکرد و بازدید خوبی داشته و همچنین بتوانند درآمد خوبی از صفحات خود کسب کنند. اما اگر بتوانید عملکرد آن ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید، متوجه می شوید که این سایت ها، آینده درخشانی نداشته و اگر در روند بهینه سازی خود تغییری ایجاد نکنند، به احتمال زیاد با شکست و آسیب های مهمی مواجه خواهند شد.

یکی از اصلی ترین دلایلی که این سایت ها بازدید و رتبه خود را از دست می دهند، این است که دچار جریمه های گوگل می شوند. در نتیجه، برای اینکه بتوانید با خاطر جمعی هرچه تمام بر افزایش بازدید گوگل رایگان متمرکز شوید، حتما باید اساسی ترین نکات سئو سایت را به خوبی در روند استراتژی های خود پیاده سازی کنید.

چقدر زمان می برد تا افزایش بازدید سایت فوق العاده ای داشته باشیم؟

مسئله مهمی که باید بدانید این است که رویکرد ما در این مقاله افزایش بازدید سایت در گوگل، بسیار مفید، طبیعی و ایمن است. اگر به دنبال یکسری ترفند سئو هستید که ترافیک و بازدید وب سایت شما را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهند، باید بگوییم که این مقاله نمی تواند آنطور که تصور می کنید به شما کمک کند؛ چراکه روند کلی افزایش بازدید در گوگل، نیازمند تامل و زمان می باشد. البته دقت داشته باشید که این زمان، برای وب سایت های مختلف با زمینه فعالیت های گوناگون، متفاوت بوده و به عوامل متعددی بستگی دارد.

چگونگی افزایش بازدید گوگل رایگان

اکنون وقت آن است که به موضوع اصلی این مطلب بپردازیم. برای رسیدن به بازدید مورد نظر خود، باید از دستورالعمل خاصی پیروی کنید که در ادامه بهترین و مهمترین راه های افزایش بازدید سایت در گوگل را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.

1)     استفاده از عناوین، کلمات کلیدی و اهداف بازاریابی که عمیق باشند

اگر می خواهید که یک استراتژی سئو سایت خوب داشته باشید، اولین کاری که باید بکنید این است که عبارت های کلیدی مورد نظر خود را به خوبی شناسایی کنید و مشخص کنید که به چه اهدافی می خواهید برسید. تنها وب سایت های کمی وجود دارند که این موارد را در روند فعالیت های خود پیاده سازی کرده اند و به موفقیت های چشمگیری نیز رسیده اند.

وقتی که در مورد عناوین صفحات سایت خود جستجو می کنید، باید مطمئن باشید که قصد دارید در مورد چه موضوعی مطلب بیان کنید. همچنین باید بدانید که وب سایت شما قرار است چه تفاوت هایی با دیگر رقبا که در مورد عنوان مورد نظر تولید محتوا کرده اند، داشته باشد. منحصر به فرد بودن محتوا، جزو مهمترین راه های افزایش بازدید سایت در گوگل می باشد.

هنگامی که می خواهید تحقیق کلمات کلیدی صفحات سایت خود را شروع کنید، بسیار مفید است که بدانید چه کسانی رقیب های شما در زمینه مورد نظر هستند و رقابت برای کلمه کلیدی هدف شما، چقدر است. شما باید در انتخاب عبارات کلیدی خود دقت زیادی داشته باشید؛ در غیر این صورت ممکن است که عباراتی که مورد هدف خود قرار دهید که نتوانند هیچ ترافیکی برای سایت شما جذب کنند. ابزارهای رایگان و غیر رایگان زیادی برای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارند که به شما کمک می کنند بهترین بازدید را برای سایت خود به ارمغان بیاورید.

در مورد عبارات کلیدی، بهتر است که توجه ویژه ای به عملکرد رقبای خود در این زمینه داشته باشید. عبارت های کلیدی مورد استفاده آن ها و ابزارهایی که برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده می کنند، مهمترین مواردی هستند که باید آن ها در نظر داشته باشید. نکته بسیار مهمی که وبلاگ نویسان موفق به آن تاکید دارند، این است که در مورد افزایش بازدید گوگل رایگان همیشه باید صبور باشید و دست از تلاش کردن نیز به هیچ وجه نکشید. خیلی از افراد به محض اینکه به نتیجه دلخواه خود نمی رسند، استراتژی مورد نظر را تغییر می دهند و همین امر سبب می شود تا این دسته از افراد هیچ زمان نتوانند افزایش بازدید سایت خوبی داشته باشند.

2)     استفاده از نام دامنه و تنظیمات وردپرس هاست خود

گوگل ارزش بسیار بیشتری برای آن دسته از سایت هایی قائل هست که از نام دامنه و هاست منحصر به فرد خود استفاده کرده اند؛ گوگل در واقع تصور می کند که وب سایت مورد نظری که شرایط گفته شده را داشته باشد، برای حرفه خود اهمیت و ارزش بیشتری قائل می باشد. در نتیجه، در مورد افزایش بازدید در گوگل، این دسته از وب سایت ها در اولویت هستند. در ادامه چند مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب را بیان کرده ایم.

 • تطابق آن با کلمات کلیدی اصلی کسب و کارتان
 • به کار بردن یک اسم یا صفت جذاب در کنار کلمه کلیدی مورد نظر
 • شاخص بودن دامنه

3)     تغییر تنظیمات اصلی وردپرس برای بهبود سئو سایت

برای بیشتر افراد، وردپرس پلتفرمی است که مطابق با اصول سئو و بهینه سازی سایت عمل می کند. با این حال بهتر است که چند مورد از تنظیمات اصلی وردپرس خود را تغییر دهید تا بهترین نتیجه را در زمینه سئو سایت خود داشته باشید.

آموزش سئو,افزایش بازدید در گوگل,افزایش بازدید سایت

اولین ساختار پیش فرض، لینک های ثابت شما است که غالبا برای برخی دسته های دسته کوچک از تاریخ و نام تنظیم می شود. بهتر است این مورد را به حالتی تنظیم کنید که فقط نام پست ارسال شود؛ چراکه کلمات کلیدی هدف باید در پست نمایش داده شوند. برای انجام این کار تنها کافی است که به Settings > Permalinks > Post Name مراجعه کنید. البته دقت داشته باشید که این تنظیمات تنها باید برای محتواهای جدیدی که قرار است بر روی سایت قرار بگیرند، انجام شود؛ در غیر این صورت، خطاهایی در مورد لینک هایی که به ساختار قبلی صفحه سایت شما داده شده اند، ایجاد می شود.

نکته مهم بعدی این است که اطمینان حاصل کنید که تمامی عنوان های صفحات سایت شما با تگ h1 تنظیم شده باشند. غالباً در وردپرس دیده می شود که عنوان پست با تگ h2 مشخص شده است. شما می توانید با مراجعه به Appearance > Editor > Single Post تغییرات لازم برای تگ عنوان خود را ایجاد کنید.

+ نوشته شده توسط Fnazari در شنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹ قبل از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری

افزایش بازدید گوگل رایگان یکی از پر چالش ترین مفاهیمی است که در مورد سئو سایت وجود دارد. همچنین افراد زیادی به دنبال تکنیک ها و روش هایی خاص برای رسیدن به افزایش بازدید سایت در گوگل هستند. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این مقاله آموزش سئو مهمترین نکاتی که در این زمینه وجود دارد را برای شما ارائه کنیم.

این مقاله به شما کمک می کند تا جایی که ممکن است عملکرد موفقیت آمیزی در مورد افزایش بازدید سایت داشته باشید؛ به طور کلی پیشرفتی که همراه با برنامه باشد، ارزش بسیار بالایی دارد.

چرا ترافیک دریافتی از گوگل اهمیت زیادی دارد؟

بازدید و ترافیک طبیعی که از گوگل دریافت می کنید، در واقع بهترین نوع ترافیکی است که می توانید برای صفحات سایت خود داشته باشید؛ چراکه رایگان است، افزایش پیدا می کند و همچنین کاربرانی که از گوگل استفاده می کنند، غالبا دارای یک ذهن آماده هستند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر فقط به همین افزایش بازدید گوگل رایگان تکیه کنید، ممکن است در آینده مشکلاتی برای سئو سایت شما به وجود بیاید. شما همیشه باید مطابق با جدیدترین اصول سئو و همچنین بروز رسانی های الگوریتم گوگل باشید. اگر اینطور عمل نکنید، ممکن است که ترافیک سایت شما به یکباره افت شدیدی پیدا کند.

بسیاری از سایت ها در حال حاضر ممکن است که عملکرد و بازدید خوبی داشته و همچنین بتوانند درآمد خوبی از صفحات خود کسب کنند. اما اگر بتوانید عملکرد آن ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید، متوجه می شوید که این سایت ها، آینده درخشانی نداشته و اگر در روند بهینه سازی خود تغییری ایجاد نکنند، به احتمال زیاد با شکست و آسیب های مهمی مواجه خواهند شد.

یکی از اصلی ترین دلایلی که این سایت ها بازدید و رتبه خود را از دست می دهند، این است که دچار جریمه های گوگل می شوند. در نتیجه، برای اینکه بتوانید با خاطر جمعی هرچه تمام بر افزایش بازدید گوگل رایگان متمرکز شوید، حتما باید اساسی ترین نکات سئو سایت را به خوبی در روند استراتژی های خود پیاده سازی کنید.

چقدر زمان می برد تا افزایش بازدید سایت فوق العاده ای داشته باشیم؟

مسئله مهمی که باید بدانید این است که رویکرد ما در این مقاله افزایش بازدید سایت در گوگل، بسیار مفید، طبیعی و ایمن است. اگر به دنبال یکسری ترفند سئو هستید که ترافیک و بازدید وب سایت شما را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهند، باید بگوییم که این مقاله نمی تواند آنطور که تصور می کنید به شما کمک کند؛ چراکه روند کلی افزایش بازدید در گوگل، نیازمند تامل و زمان می باشد. البته دقت داشته باشید که این زمان، برای وب سایت های مختلف با زمینه فعالیت های گوناگون، متفاوت بوده و به عوامل متعددی بستگی دارد.

چگونگی افزایش بازدید گوگل رایگان

اکنون وقت آن است که به موضوع اصلی این مطلب بپردازیم. برای رسیدن به بازدید مورد نظر خود، باید از دستورالعمل خاصی پیروی کنید که در ادامه بهترین و مهمترین راه های افزایش بازدید سایت در گوگل را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.

1)     استفاده از عناوین، کلمات کلیدی و اهداف بازاریابی که عمیق باشند

اگر می خواهید که یک استراتژی سئو سایت خوب داشته باشید، اولین کاری که باید بکنید این است که عبارت های کلیدی مورد نظر خود را به خوبی شناسایی کنید و مشخص کنید که به چه اهدافی می خواهید برسید. تنها وب سایت های کمی وجود دارند که این موارد را در روند فعالیت های خود پیاده سازی کرده اند و به موفقیت های چشمگیری نیز رسیده اند.

وقتی که در مورد عناوین صفحات سایت خود جستجو می کنید، باید مطمئن باشید که قصد دارید در مورد چه موضوعی مطلب بیان کنید. همچنین باید بدانید که وب سایت شما قرار است چه تفاوت هایی با دیگر رقبا که در مورد عنوان مورد نظر تولید محتوا کرده اند، داشته باشد. منحصر به فرد بودن محتوا، جزو مهمترین راه های افزایش بازدید سایت در گوگل می باشد.

هنگامی که می خواهید تحقیق کلمات کلیدی صفحات سایت خود را شروع کنید، بسیار مفید است که بدانید چه کسانی رقیب های شما در زمینه مورد نظر هستند و رقابت برای کلمه کلیدی هدف شما، چقدر است. شما باید در انتخاب عبارات کلیدی خود دقت زیادی داشته باشید؛ در غیر این صورت ممکن است که عباراتی که مورد هدف خود قرار دهید که نتوانند هیچ ترافیکی برای سایت شما جذب کنند. ابزارهای رایگان و غیر رایگان زیادی برای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارند که به شما کمک می کنند بهترین بازدید را برای سایت خود به ارمغان بیاورید.

در مورد عبارات کلیدی، بهتر است که توجه ویژه ای به عملکرد رقبای خود در این زمینه داشته باشید. عبارت های کلیدی مورد استفاده آن ها و ابزارهایی که برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده می کنند، مهمترین مواردی هستند که باید آن ها در نظر داشته باشید. نکته بسیار مهمی که وبلاگ نویسان موفق به آن تاکید دارند، این است که در مورد افزایش بازدید گوگل رایگان همیشه باید صبور باشید و دست از تلاش کردن نیز به هیچ وجه نکشید. خیلی از افراد به محض اینکه به نتیجه دلخواه خود نمی رسند، استراتژی مورد نظر را تغییر می دهند و همین امر سبب می شود تا این دسته از افراد هیچ زمان نتوانند افزایش بازدید سایت خوبی داشته باشند.

2)     استفاده از نام دامنه و تنظیمات وردپرس هاست خود

گوگل ارزش بسیار بیشتری برای آن دسته از سایت هایی قائل هست که از نام دامنه و هاست منحصر به فرد خود استفاده کرده اند؛ گوگل در واقع تصور می کند که وب سایت مورد نظری که شرایط گفته شده را داشته باشد، برای حرفه خود اهمیت و ارزش بیشتری قائل می باشد. در نتیجه، در مورد افزایش بازدید در گوگل، این دسته از وب سایت ها در اولویت هستند. در ادامه چند مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب را بیان کرده ایم.

 • تطابق آن با کلمات کلیدی اصلی کسب و کارتان
 • به کار بردن یک اسم یا صفت جذاب در کنار کلمه کلیدی مورد نظر
 • شاخص بودن دامنه

3)     تغییر تنظیمات اصلی وردپرس برای بهبود سئو سایت

برای بیشتر افراد، وردپرس پلتفرمی است که مطابق با اصول سئو و بهینه سازی سایت عمل می کند. با این حال بهتر است که چند مورد از تنظیمات اصلی وردپرس خود را تغییر دهید تا بهترین نتیجه را در زمینه سئو سایت خود داشته باشید.

آموزش سئو,افزایش بازدید در گوگل,افزایش بازدید سایت

اولین ساختار پیش فرض، لینک های ثابت شما است که غالبا برای برخی دسته های دسته کوچک از تاریخ و نام تنظیم می شود. بهتر است این مورد را به حالتی تنظیم کنید که فقط نام پست ارسال شود؛ چراکه کلمات کلیدی هدف باید در پست نمایش داده شوند. برای انجام این کار تنها کافی است که به Settings > Permalinks > Post Name مراجعه کنید. البته دقت داشته باشید که این تنظیمات تنها باید برای محتواهای جدیدی که قرار است بر روی سایت قرار بگیرند، انجام شود؛ در غیر این صورت، خطاهایی در مورد لینک هایی که به ساختار قبلی صفحه سایت شما داده شده اند، ایجاد می شود.

نکته مهم بعدی این است که اطمینان حاصل کنید که تمامی عنوان های صفحات سایت شما با تگ h1 تنظیم شده باشند. غالباً در وردپرس دیده می شود که عنوان پست با تگ h2 مشخص شده است. شما می توانید با مراجعه به Appearance > Editor > Single Post تغییرات لازم برای تگ عنوان خود را ایجاد کنید.

+ نوشته شده توسط Fnazari در شنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶ قبل از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری

سئو سایت امروزه به یکی از اصلی ترین دغدغه های صاحبان کسب و کارهای مختلف تبدیل شده است. بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا در سریع ترین زمان ممکن عملکرد بسیار موفقیت‌ آمیزی در زمینه بالا بردن سئوی سایت خود داشته باشند. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که سئو در واقع چیزی است که نیاز به زمان دارد؛ بنابراین هر که مطلبی ارائه کند مبنی بر اینکه شما می‌ توانید سریعا در بالا بردن سئوی سایت خود عملکرد عالی داشته باشید، کاملا اشتباه می کند.

در این مقاله با نگاهی کلی و اصولی نسبت به آخرین بروز رسانی های الگوریتم گوگل، بهترین راه ها و استراتژی ها را برای بالا بردن سئوی سایت برای شما ارائه کرده‌ایم.

بالا بردن سئوی سایت چقدر زمان می برد

با توجه به تحقیق ها و تمامی آمارهای به دست آمده در این زمینه، متوجه می شویم که مدت زمانی که یک سایت در نتایج جستجوی گوگل رنک بالایی دریافت می کند به موارد مختلفی بستگی دارد. در واقع سئو سایت روند مشخص ندارد و بسته به شرایط مختلف عملکرد متفاوت از خود نشان می دهد. میزان مهارت، مقدار بودجه، شرایط رقابت و چگونگی مقابله با وب سایت های رقبای خود و بسیاری از موارد دیگر، از جمله شرایطی هستند که بالا بردن سئوی سایت ممکن است در آن ها به شکل متفاوتی عمل کند.

بنابراین با توجه به این نکته که گفته شد بهتر است سئو سایت را به چندین شاخص تقسیم بندی کنیم که با بهبود عملکرد در هر کدام از آن ها بتوانید سریعتر به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

استفاده مداوم از ترفندهای سئو بسیار مهم است

سؤالی که همیشه در کلاس های آموزش سئو بیان می شود این است که چقدر زمان برای نتیجه گرفتن در این زمینه نیاز است. جان مولر، تحلیلگر ارشد گوگل، به این موضوع تاکید کرده است که برای نتیجه گرفتن و افزایش رنک در نتایج جستجوی گوگل مقداری زمان می گذرد که طول مدت آن مشخص نیست. در نتیجه می توانیم متوجه شویم که اگر شما تغییری در وب سایت خود به وجود بیاورید با توجه به الگوریتم گوگل، این موتور جستجو مجبور است مجددا کل وب سایت شما را ارزیابی و تجزیه و تحلیل کند تا بتواند رنک مناسبی به آن بدهد.

در نتیجه به همین علت است که ما شاهد تغییرات بسیار زیاد و سریعی در SERP ها نیستیم؛ چراکه عوامل بسیار زیادی برای رتبه بندی صفحات سایت ها وجود دارد. جان مولر همچنین بیان کرده است که اگر تغییرات بسیار جدی و اساسی در طراحی و عملکرد وب سایت خود ایجاد کنید ممکن است دو ماه ماه یا حتی یک سال طول بکشد تا نتیجه این تغییرات را مشاهده کنید.

⭐️ نکته مهم: او همچنین اعلام کرده است که پس از به روز رسانی سایت خود به هیچ وجه نباید دست از کار کشیده و منتظر نتیجه باشید؛ بلکه باید به طور مداوم عملکرد خوبی در جهت بالا بردن سئوی سایت خود داشته باشید. با توجه به نکاتی که گفته شد می توانیم نتیجه بگیریم که یکی از اصلی‌ ترین راهکارهای سئو سایت بهینه سازی مداوم می باشد.

یکی دیگر از اثرات مثبتی که بهینه سازی مداوم سایت برای شما دارد این است که خزنده های گوگل می توانند به خوبی سایت شما را ایندکس کنند و کیفیت بالایی برای صفحات سایت شما در نظر بگیرند.

بنابراین اگر متوجه شدید که یک صفحه سایت شما نتیجه مورد نظرتان را نتوانسته است با عملکرد خود به دست بیاورد، به هیچ وجه ایده خوبی نیست که این صفحه را حذف کنید؛ چراکه ممکن است در آینده ای نه چندان دور این صفحه برای عبارات کلیدی با ارزشی رنک بالای دریافت کند.

ترفندهای سئو برای افزایش رنک سایت چیست

همانطور که می دانید برای رسیدن به ۱۰ رتبه برتر SERPs در کمتر از یک سال، به داشتن مهارت زیاد، پشتکار و در برخی موارد مقداری شانس نیاز دارید. در نتیجه ما در این مقاله سعی می کنیم به خوبی آموزش بالا بردن سئوی سایت را برای شما ارائه کنیم تا با استفاده از آن بتوانید نتیجه بسیار خوبی برای کسب و کار خود رقم بزنید

بنابراین اگر می‌خواهید خدمات کسب و کار و یا میزان فروش محصولات سایت خود را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم از ۵ نکته ای که در ادامه مقاله به بررسی آن ها می پردازیم در روند کاری خود استفاده کنید.

آموزش بالا بردن سئو سایت,بالا بردن سئو سایت,بالا بردن سئو سایت وردپرس

 

 ادامه …
+ نوشته شده توسط Fnazari در چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹ قبل از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری

همانطور که می دانید، سئو سایت از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن ها بهینه سازی تصاویر است. من در این مقاله آموزش سئو ابتدا به بررسی افزونه هایی می پردازم که اندازه و کیفیت تصاویر را بهینه سازی می کنند. شما با استفاده از نکات مهم آموزش رایگان سئو وردپرس در این مقاله می توانید عملکرد خود را به شدت بهبود بخشید.

تصاویر بهینه شده، کمک می کنند تا مدت زمان بارگذاری سایت بیش از آستانه تحمل کاربر و طولانی نشود. تنها کافی است که وب سایتی را با یک گالری از تصاویر بهینه نشده تصور کنید که باعث می شود مدت زمان بارگذاری آن بسیار طولانی شود و کاربر را عصبانی و ناراضی کند.

بهترین افزونه های سئو تصاویر وردپرس

به دلیل اهمیت تصاویر در سئو سایت و همچنین درخواست های مکرر شما عزیزان در ماه های گذشته، در این قسمت تصمیم دارم تا بهترین افزونه های وردپرسی برای سئو تصاویر را به شما دوستان عزیزم معرفی کنم که یکی از مهمترین فاکتورهای یک دوره آموزش سئو وردپرس می باشد.

EWWW Image Optimizer

به محض نصب این افزونه، به صورت کاملا خودکار تمام تصاویری که در وب سایت خود آپلود کرده اید، بهینه می شوند. این افزونه از تمام فایل های تصویری jpg، png و gift پشتیبانی می کند.

یکی از ویژگی های افزونه EWWW Image Optimizer عدم نیاز به ارتباط با سرویس جانبی برای بهینه سازی است. در واقع این افزونه تمام مراحل بهینه سازی عکس ها را درون سرویس خود انجام می دهد که باعث می شود مدت زمان لازم برای انجام فرآیند بهینه سازی کوتاه شود. مدت زمان لازم برای سئو سایت وردپرس زمانی اهمیت دارد که شما تعداد بسیار زیادی از تصاویر را در سایت خود آپلود کرده اید و نیاز دارید تا تمام آن ها را بهینه کنید.

برای بهینه سازی توسط این افزونه نیازمند آن هستید که تعدادی فایل پیچیده باینری از قبل ساخته شده را در پوشه محلی وردپرس نصب کنید. این مسئله ممکن است باعث شود تا کاربرانی که با فرآیند این کار آشنا نیستند با مشکل مواجه شوند و نتوانند مراحل نصب را تمام کنند و از این افزونه استفاده کنند.

برای حل این مشکل، افزونه EWWW Image Optimizer ویژگی بهینه سازی ابری را پیشنهاد داده است. البته استفاده از این ویژگی زمان طولانی تری نیاز دارد؛ اما به شما این امکان را می دهد که فرآیند نصب فایل باینری را کنار بگذارید. همچنین این افزونه از روش بهینه سازی lossless به صورت پیش فرض استفاده می کند. با این حال شما می توانید از روش lossy برای کاهش بیشتر حجم تصاویر استفاده کنید.

WP Smush

این افزونه در دو نسخه پولی و رایگان عرضه شده است. نکته ای که در افزونه WP Smush مورد توجه است این است که به محض آپلود تصویر در سایت وردپرس خود، این تصویر به صورت خودکار بهینه می شود.

این افزونه دارای امکان بهینه سازی برای تصاویر به صورت دسته ای است. به این معنی که به جای بهینه سازی تک به تک تصاویر، شما می توانید دسته ای از آن ها را به یکباره بهینه سازی کنید. این قابلیت برای زمانی که شما افزونه WP Smush را نصب می کنید و با حجمی از تصاویر بهینه نشده مواجه هستید بسیار عالی است. البته توجه داشته باشید که در نسخه رایگان با محدودیت پنجاه عددی برای این قابلیت مواجه هستید.

همچنین می توانید که کتابخانه های ایجاد شده برای تصاویر را به صورت جداگانه بهینه سازی کنید. با کلیک بر روی کتابخانه مورد نظر و انتخاب گزینه smush در قسمت پنجره جزئیات می توانید از این قابلیت استفاده کنید. این گزینه می تواند به جای بهینه سازی عکس ها به صورت دسته ای و زمانی که فقط تعدادی محدودی تصاویر در اختیار دارید، استفاده شود.

به صورت پیش فرض، این پلاگین از روش lossless برای بهینه سازی استفاده می کند. اما در ورژن حرفه ای شامل گزینه super-smush است که می توانید برای کاهش زمان بهینه سازی از متد lossy استفاده کنید. در این روش می توان اندازه تصاویر را به نصف با حداقل افت کیفیت، کاهش داد.

Kraken Image Optimizer

این افزونه اجازه سئو عکس ها در فرمت های jpg، png و gift را می دهد. برای استفاده از این پلاگین باید یک حساب کاربری در وب سایت Kraken.io’s ایجاد کنید.

به صورت پیش فرض Kraken Image Optimizer از متد ‘intelligent lossy’ برای فشرده سازی استفاده می کند که برای ارائه نسخه مناسبی از تصویر، بدون کاهش کیفیت ارائه شده است. همچنین شما می توانید متد lossless را هم در این افزونه فعال کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

افزونه Kraken Image Optimizer شامل یک گزینه بسیار مفید دیگر برای ساختن عکس با حداکثر رزولوشن است که شما را از تغییر اندازه دستی تصویر برای آپلود کردن آن در صفحات بی نیاز می کند. این افزونه شامل فراداده ای به نام EXIF است که جزو گزینه های اختیاری است. این فراداده امکان حفظ ویژگی های مورد نظر شما برای تصاویر را می دهد. همچنین شما می توانید این فراداده را برای بهینه کردن تصاویر به صورت دسته ای نیز تعریف کنید.

ShortPixel Image Optimizer

این افزونه دارای یک رابط کاربری بسیار عالی است. بعد از نصب و فعال سازی پلاگین ShortPixel Image Optimizer تمام تصاویری که آپلود می کنید به صورت خودکار بهینه می شوند. همچنین این افزونه اجازه غیر فعال سازی این ویژگی را به شما نمی دهد.

افزونه ShortPixel Image Optimizer شامل ابزار بهینه سازی تصاویر به صورت دسته ای است. همچنین می توانید تصاویر را به صورت تکی با باز کردن کتابخانه رسانه و در قالب فهرست نمایش بهینه کنید.

ShortPixel به شما اجازه می دهد که یکی از دو روش lossless و lossy را به عنوان پیش فرض فرآیند فشرده سازی تصویر انتخاب کنید. همچنین این افزونه اجازه بهینه سازی تصاویری که در یک زیر فهرست قرار گرفته اند را در طول فرآیند آپلود، می دهد. اما به عنوان بهترین قابلیت این افزونه می توان از ذخیره سازی و پشتیبان گیری خودکار از هر تصویری که آپلود می کنید، نام برد.

برای استفاده از این افزونه نیاز به داشتن API key در طول فرآیند فعال سازی است. این کلید را با ثبت ایمیل خود در لیست اشتراک و بدون هیچ اطلاعات اضافی دیگر، بدست می آورید. نسخه رایگان این افزونه به شما اجازه فشرده سازی صد تصویر در ماه را می دهد. برای استفاده از قابلیت های اضافه می توانید آن را خریداری کنید و یا اینکه از طریق معرفی کاربر جدید به این سرویس اقدام کنید.

Compress JPG & PNG Images

این افزونه از دیگر افزونه های معرفی شده در فرآیند بهینه سازی تصاویر سایت موثرتر است. Compress JPG & PNG Images تنها از متد lossy برای فشرده سازی استفاده می کند که سبب کاهش چشمگیر حجم تصاویر در کنار حفظ کیفیت آن ها می شود.

این افزونه قابلیت های زیادی را در اختیار شما قرار نمی دهد. هر چند که می توانید همچنان حداکثر رزولوشن تصویر را در اختیار داشته باشید و از طرفی می توانید مشخص کنید که دقیقا با چه اندازه ای می خواهید تصویر را فشرده کنید. در پایان می توانید مشخص کنید که اطلاعات کپی رایت تصویر حفظ شود یا خیر.

جدا از تمام محدودیت های این افزونه، در فرآیند بهینه سازی تصاویر با فرمت jpg و png بسیار خوب و موثر عمل می کند و در بیشتر مرکزهای آموزش سئو ورپرس به این افزونه اشاره می شود.

Optimus

آموزش سئو,آموزش سئو وردپرس,آموزش کامل سئو

عملکرد این افزونه بهینه سازی تصویر در عمل بسیار تحسین برانگیز است. نسخه رایگانOptimus دارای قابلیتی است که اندازه تصاویر را 100 کیلوبایت فشرده می کند و از آن رندر گیری می کند، این کار را با سرعت بسیار خوبی انجام می دهد.

این افزونه شامل یک منوی ساده است. بنابراین این افزونه گزینه مناسبی است برای افرادی که فقط می خواهند عمل بهینه سازی را انجام دهند و علاقه مند به تنظیم دقیق جزئیات فرآیند بهینه سازی نیستند.

به صورت پیش فرض، تصاویر در حین عملیات آپلود، بهینه می شوند. اما نقطه ضعف آن این است که اطلاعات دقیق فشرده سازی برای تصاویر نمایش داده نمی شوند و شما باید به صورت دستی حجم آن ها را با هم مقایسه کنید تا متوجه تفاوت شوید.

افزونه Optimus تنها برای فشرده سازی تصاویری که آپلود می کنید، نیست بلکه این قابلیت را دارد که تصاویر را در چند اندازه مختلف برای فایل های رسانه ای، بهینه کنید.

مقاله معرفی بهترین افزونه های وردپرس برای بهینه سازی تصاویر به پایان رسید. درهر یک از افزونه های بالا من به معرفی نقاط قوت و ضعف آن ها پرداختم. انتخاب اینکه از کدام افزونه استفاده کنید بر عهده شما عزیزان است. تنها نکته ای که باید توجه کنید این است که از پلاگینی استفاده کنید که به صورت مداوم بروز می شود.

بهترین افزونه های سئو برای وردپرس

آموزس سئو وردپرس موضوع بسیار مهمی است که برای بهینه سزای سایت خود باید حتما از نکات آن استفاده کنید. همانطور که شما همراهان نیوسئو می دانید، وردپرس به دلیل انعطاف پذیر بودن، سهولت استفاده، سرعت بالا، سبکی و همچنین کاربرپسند بودن، بهترین سیستم مدیریت محتوا است و بیشتر سایت های اینترنتی بر پایه وردپرس ساخته شده اند.

برای اینکه بتوانیم مدیریت در وردپرس را ساده تر و بهتر انجام دهیم، می توانیم از افزونه های وردپرس کمک بگیریم. اما باید توجه داشت که نباید از هر افزونه ای برای وردپرس استفاده کرد. به دلیل اینکه بعضی از این افزونه ها می توانند مشکلاتی را برای وردپرس به وجود بیاورند و بهینه سازی سایت را با مشکل مواجه کنند. در بالا به معرفی افزونه های سئو تصاویر پرداختیم و در ادامه می خواهیم افزونه های سئو سایت را به شکل کلی مورد بررسی قرار دهیم.

افزونه Yoast

در بسیاری از کلاس های آموزش سئو وردپرس این نکته بیان می شود که بهترین افزونه سئو وردپرس، Yoast است. اگر می خواهید با تولید محتوا و بهینه سازی صفحات وب سایت خود،رتبه سایت خود را بهبود بخشید، بدون شک پلاگین Yoast بهترین انتخاب است. Yoast دارای سه قابلیت بسیار مهم است:

 • بهینه سازی فنی صفحات برای موتورهای جست و جو
 • سازگاری با نقشه XML سایت
 • ابزار تجزیه و تحلیل سئو صفحه

افزونه Yoast به شما برای بهبود سئوی مطالب قبل از انتشار کمک می کند. این پلاگین با بررسی سریع مطلب، متا تگ ها، کلمات کلیدی و برچسب، به شما یادآوری می کند که چه کارهایی را باید انجام دهید و چه اشتباهاتی انجام داده اید و باید آن ها را اصلاح کنید.

افزونه All In One Seo Pack

شما می توانید از این افزونه به جای yoast استفاده کنید (البته امیر قمصری شخصا این استفاده را پیشنهاد نمی کند!). افزونه All In One Seo Pack راه حل های ساده ای برای بهینه سازی سایت در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از این افزونه بسیار ساده است و حتی افراد مبتدی هم می توانند از آن استفاده کنند. از قابلیت های این افزونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهینه سازی عنوان ها به صورت خودکار برای تمامی موتورهای جست و جو
 • تولید خودکار متا تگ ها
 • پشتیبانی نقشه سایتXML و گوگل آنالیز
 • جلوگیری از انتشار محتوای تکراری
 • قابلیت لغو تمامی تنظیمات

افزونه Google Xml Sitemaps

نقشه سایت به گوگل کمک می کند تا سریع تر و راحت تر محتویات تولیدی سایت شما را ایندکس کند. برای اینکه خیالتان از بابت ساخت نقشه سایت راحت شود و مطمئن باشید که کار را درست انجام داده اید می توانید از این افزونه استفاده کنید. پلاگینGoogle XML Sitemaps به صورت خودکار یک نقشه سایت تولید می کند. این ابزار هر زمان که محتوای جدیدی به سایت اضافه می شود به طور خودکار نقشه سایت را بروز می کند. به طور کلی این پلاگین هر آنچه را که از یک ابزار ساخت سایت مپ انتظار دارید را برآورده خواهد کرد.

نکته بسیار مهم: با استفاده از ابزار گوگل وب مستر تولز، آدرس نقشه سایت را در گوگل ثبت کنید.

افزونه Broken Link Checker

به کمک این افزونه می توانید لینک های خراب (شکسته) وب سایت خود را پیدا کنید و دیگر نگرانی بابت آنها نداشته باشید. قابلیت های این افزونه بسیار مهم عبارتند از:

 • شناسایی لینک هایی که کار نمی کنند
 • توانایی بررسی لینک های قرار گرفته در صفحات، دیدگاهها و پست ها و فیلدهای سفارشی
 • امکان تعییر ظاهر لینک های خراب
 • جلوگیری کردن از دنبال کردن لینک های خراب توسط موتورهای جست وجو

افزونه Google Analytics By Monster insights

با استفاده از این افزونه، دیگر نیازی به گوگل آنالیز برای بررسی آمار بازدیدکنندگان، کلمات کلیدی برتر و دیگر داده ها ندارید. از جمله مزایای این پلاگین وردپرس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب ساده به وسیله API گوگل آنالیز
 • دسترسی به داشبورد داده ها در داخل وردپرس
 • پیگیری لینک های داخلی و خارجی سایت
 • توانایی کاربرد کد پیگیری جهانی
 • دسترسی به انواع آمارها و گزارش ها

توجه داشته باشید که شما می توانید از گوگل آنالیز استفاده کنید و به کار گرفتن این افزونه اختیاری است و فقط به شما کمک می کند که در زمان صرفه جویی کنید.

آموزش وردپرس,آموزش وردپرس حرفه ای,بهترین آموزش وردپرس

افزونه W3 Total Cache

سرعت سایت یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی سایت می باشد و باید به آن توجه داشته باشید. بهترین پلاگین سئو وردپرس به منظور بهبود سرعت و ارائه تجربه کاربری عالی، W3 Total Cache است. شما اگر از این افزونه به درستی استفاده کنید می توانید تا ده برابر عملکرد سایت خود را بهبود دهید.

افزونه All In One WP Security And Firewall

حتی با وجود اینکه سیستم وردپرس دارای امنیت بسیار بالایی است، اما باز هم هیچ شخصی از داشتن امنیت اضافه در سایت ناراضی نخواهد بود. افزونه All In One WP Security And Firewall به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از خطرات و شکاف های امنیتی محافظت کنید. این افزونه با انجام دادن تست های مختلف بر روی وب سایت شما و امتیاز دهی به آن، شما را نسبت به داشتن میزان امنیت وب سایت آگاه می کند. قابلیت های این افزونه عبارتند از:

 • متوقف کردن شمارش کاربران
 • ابزار رمزگذاری مطمئن و قدرتمند
 • شناسایی حساب های کاربری که نام کاربری و لاگین مشابه دارند

بنابراین اگر می خواهید از هک شدن سایت خود و در نتیجه صدمه دیدن به برندتان جلوگیری کنید، حتما از این پلاگین استفاده کنید.

افزونه WPtouch Mobile

همانطور که می دانید امروزه اکثر کاربران به وسیله موبایل های خود در دنیای اینترنت گشت و گذار می کنند. بنابراین بسیار مهم است که سایت خود را برای تلفن های همراه بهینه کنید. پلاگین WPtouch Mobile این کار را براحتی انجام می دهد و سایت شما را به تعییر در ظاهر دسکتاپی و کدهای نوشته شده برای تلفن های همراه بهینه می کند. به این ترتیب هم خیالتان راحت است که کاربران خود را از دست نمی دهید و هم اینکه از جریمه شدن توسط گوگل در امان خواهید بود. پس این افزونه بسیار مفید و کاربردی را از دست ندهید.

افزونه (Yet Another Related Posts Plugin (YARPP

از جمله مهمترین مشکلات در سئو سایت که با استقاده از نکات مهم آموزش سئو وردپرس باید آن ها را مرتفع کنید، داشتن محتوای بی ارزش با درصد پایین نرخ پرش (Bounce Rate) و زمان بیشتر ماندگاری کاربر در وب سایت می باشد. در واقع گوگل با سنجش این دو فاکتور تعیین می کند که وب سایت شما چقدر ارزش دارد و چقدر معتبر است. افزونه YARPP با نشان دادن موضوعات مرتبط با موضوعی که کاربر آن را مطالعه کرده کمک می کند تا زمان ماندگاری او افزایش پیدا کند. برخی از قابلیت های این افزونه عبارتند از:

 • به کار بردن الگورتیم های پیشرفته برای نمایش بهترین پست ها
 • نمایش دادن فهرست وار محتوا
 • کنترل نمایش پست که شما می توانید آن را مدیریت کنید

این افزونه بسیار عالی را از دست ندهید.

افزونه Seo Optimized Images

قطعا می دانید که بهینه سازی تصاویر یکی از فاکتورهای سئو است. تصاویر بهینه شده کمک می کند تا سایت شما در رتبه بالاتری قرار بگیرید و همچنین ترافیک بیشتری را به وسیله google images بدست آورید. این افزونه از جمله مفیدترین پلاگین های سئو وردپرس است که به شما کمک می کند تا بهینه سازی تصاویر را به درستی انجام دهید و تمام اصول را پیاده کنید.

به این ترتیب بهترین پلاگین های سئو برای وردپرس به پایان رسید. اما نکته ای که نباید فراموش کنید این است که همیشه باید از افزونه هایی بهره ببرید که معتبر هستند و به صورت مداوم بروز می شوند، چون همانطور که می دانید این بروزرسانی ها کمک می کند تا افزونه ها عملکرد بهتری داشته باشند و مشکلات و باگ ها را به حداقل برسانند.

کتاب آموزش وردپرس,کتاب سئو وردپرس

بهترین افزونه های AMP وردپرس

AMP یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو سایت موبایلی است و باعث بهبود وضعیت شما در رتبه بندی بخش موبایلی گوگل می شود.

5 پلاگین برتر AMP:

 • AMP for WP – Accelerated Mobile Pages

این پلاگین همه کاره، سایت وردپرسی شما را خیلی سریع برای AMP بهینه سازی می کند. AMP for WP گزینه های بسیاری را جهت گسترش و پشتیبانی به شما پیشنهاد می دهد. همچنین این پلاگین دارای ابزارهای بهینه سازی طراحی سایت نیز می باشد.

AMP for WP برای رفع باگ ها، اضافه شدن ویژگی های جدید و بهبود عملکرد سیستم آزمایش و آنالیز به صورت متوالی بروزرسانی می شود. استفاده از این افزونه برای افراد تازه کار نیز بسیار ساده است. براساس نظرات کاربران AMP for WP بهترین افزونه وردپرسی AMP است.

ویژگی ها و کاربردها:

یکی از بهترین ویژگی های این افزونه AMP اجازه دادن به وبمسترها برای طراحی یک  صفحه AMP سفارشی و اختصاصی مطابق با سلیقه خودشان می باشد.

این پلاگین دارای ویژگی ساخت صفحه با استفاده از drag-and-drop (تکنیک کشیدن و رها سازی) است. این ویژگی به شما کمک می کند که به راحتی و با سرعت صفحه سفارشی خود را طراحی کنید. همچین این افزونه دارای المان های آدرس دهی موبایلی است که نتیجه آن بارگذاری سریع صفحات و بهبود وضعیت سئو و رتبه سایت می باشد.

AMP for WP به صورت کاملا منطقی طراحی شده و به همین دلیل به راحتی می توانید آن را مدیریت کنید. همچنین توسعه دهندگان این افزونه برای طراحی و بروزرسانی آن به نیازهای کاربران و کاربرد ابزارها توجه ویژه ای کرده اند. به همین دلیل این افزونه فاقد ابزارها و ویژگی های غیرضروری است و کاملا یک پلاگین بهینه می باشد.

AMP for WP با گالری های چرخ فلکی سازگار است. همچین این افزونه با یوتیوب، توییتر، اینستاگرام و فیسبوک سازگار است. از دیگر ویژگی های این پلاگین پشتیبانی از ایمیل و انواع مختلف پست های سفارشی می باشد و به زودی ویژگی های جدید دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد.

 • AMP

AMP یک پلاگین عالی برای تازه کارانی است که قصد دارند سایت خود را برای amp بهینه سازی کنند. هرچند، AMP دارای پشتیبانی ضعیف تری نسبت به AMP for WP است.

ویژگی ها و کاربردها:

این پلاگین بسیار مناسب افرادی است که در طراحی و ایجاد سیستم یکپارچه وبسایت تجربه کافی ندارند و تازه کار هستند. Amp تمام نیازهای پایه ای جهت نمایش بهینه محتوای سایت در تلفن های همراه را فراهم کرده است و افراد تازه کار به راحتی می توانند صفحات سفارشی ساده با استفاده از گزینه ها و رنگ های مختلف را برای خود ایجاد کنند.

AMP دارای سیستم راهنمایی بسیار ساده است که به شما نحوه سفارشی کردن پلاگین را آموزش می دهد. این افزونه به صورت open source می باشد، هرچند که ویژگی ها و خصوصیات زیادی برای آن ارائه نشده است. به طور کلی این افزونه یکی از ساده ترین ها برای افراد تازه کار است و به راحتی و بدون هیچ دانشی می توان از آن استفاده کرد.

 • All in One SEO Pack

با بیش از 3 میلیون کاربر فعال و ارائه بروزرسانی های منظم با فواصل دو هفته ای،  all-in-one SEO pack یا AIOSEO یکی از بهترین پلاگین های وردپرسی amp برای سایت های حرفه ای و کسب و کارهای آنلاین است.

 All-in-one SEO pack ایده های جالبی برای بهبود سئو سایت ارائه می دهد. همچنین این پلاگین مجموعه ابزارهایی را به صورت رایگان و پولی به شما پیشنهاد می دهد. این افزونه از پشتیبانی بسیار قدرتمندی بهره می برد و یکی از بهترین افزونه های وردپرسی برای وبمسترهایی است که با کاهش بازدید سایت مواجه شده اند.

ویژگی ها و کاربردها:

All-in-one SEO یک افزونه با رنکینگ 4.5 است و دارای رکورد بیشترین کاربر و بیشترین دانلود می باشد. به همین دلیل می توان از آن به عنوان یک پلاگین مطمئن یاد کرد.

برخلاف افزونه AMP، AIOSEO به طور کامل توسط پروژه گوگل AMP حمایت و پشتیبانی می شود. همچنین به طور خودکار اطلاعیه هایی در مورد تغییرات و بروزرسانی های صورت گرفته در گوگل و bing که در نقشه XML سایت تاثیرگذار هستند، به کاربر نشان داده می شود.

نسخه رایگان AIOSEO به طور کامل تمام نیازهای شما را برآورده می کند و هیچ محدودیتی ندارد. شما فقط برای استفاده از گزینه های پیشرفته، پشتیبانی و API پکیج هایی را باید خریداری کنید که بیشتر برای کسب و کارهای آنلاین و سازمان های بزرگ کاربرد دارد.

اما بهترین ویژگی، all-in-one SEO pack تنها پلاگین رایگان AMP است که شامل ابزارهای سئو برای تجارت الکترونیک می باشد. به همین دلیل این افزونه یک گزینه قابل توجه و عالی برای این دسته از کاربران است.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

Glue for Yoast SEO & AMP

این پلاگین مانند یک پل ارتباطی بین افزونه Yoast و AMP عمل می کند.

با این افزونه، کاربران از تمام سیستم یکپارچه سازی سئو و بهینه سازی محتوا بهره مند می شوند. به کمک این پلاگین شما می توانید راحت تر و سریع تر در نتایج جستجوی سایت رشد کرده و دیده شوید.

ویژگی ها و کاربردها:

AMP and Glue یک چهارچوب عالی برای یکپارچه سازی AMP، ساخت صفحات و بهینه سازی محتوای سایت به کاربران ارائه می دهد.

Better AMP – WordPress Complete AMP

Better AMP یکی از فوق العاده ترین و جدیدترین افزونه های AMP است که موفق شده از تمام کاربران خود بالاترین امتیاز ممکن را بدست بیاورد.

یکی از عالی ترین فواید استفاده از Better AMP برای سایت وردپرسی شما، سرعت بارگذاری بسیار بالایی است که این افزونه ارائه می دهد. Better AMP همچنین یکی از بهترین افزونه ها از لحاظ ارائه پشتیبانی به کاربران می باشد.

ویژگی ها و کاربردها:

Better AMP دارای یکی از بهترین پشتیبانی ها و مفیدترین رابط کاربری برای صفحات وردپرسی، پست ها، دسته بندی ها، تگ ها و نوار جستجو است. این پلاگین با تیم پشتیبانی قدرتمندی که دارد با سرعت و به راحتی تمامی مشکلات  موجود در یکپارچه سازی AMP و صفحات موبایلی را حل می کند.

این پلاگین دارای یک نسخه دمو سفارشی می باشد. این ویژگی به توسعه دهندگان سایت های وردپرسی اجازه می دهد که بتوانند این پلاگین را مورد آزمایش و تست قرار دهند و آن را از لحاظ سرعت بارگذاری و ساختار رابط کاربری بررسی کنند.

Better AMP دارای یک رابط کاربری بسیار ساده و بدون پیچیدگی و حرفه ای است که استفاده از آن را برای هر دو گروه کاربری حرفه ای و تازه کار بسیار ساده می کند.

بنیاد مقاله در وردپرس یا cornerstone content در yoast چیست

بنیاد مقاله یا همان محتوای اصلی چیست؟

کرنراستون یا همان بنیاد مقاله، هسته و جزء اجزای اصلی تشکیل دهنده مقالات وب سایت شماست که می بایست به داشتن آن ها افتخار نمایید. بنیاد مقاله بازتاب و انعکاس کیفیت کسب و کارتان می باشد و این مقالات شماست که توسط موتورهای جستجو خوانده شده و براساس کیفیت محتوایی آن ها رنک دهی می شوید.

هر چه میزان کیفیت محتوای مقالات به کار رفته در سایتتان بالاتر باشد در رنکینگ بالاتری توسط موتورهای جستجو طبقه بندی می شوید.

در این مقاله آموزش سئو وردپرس، سعی می شود مطالب ارزشمندی در رابطه با کرنراستون یا بنیاد مقاله بیان گردد. همچنین در این مقاله خواهید دانست که بنیاد مقاله چیست و چرا در SEO بسیار حیاتی است؟ علاوه بر آن یاد می گیرید که چطور مقالات کرنراستون اصلی ساییتان را لینک دهی نمایید.

کدام مقاله کرنراستون من است ؟

تشخیص این مطلب که کرنراستون اصلی سایت شما کدام مقاله است بسیار حیاتی است. سعی نمایید کرنراستون مقاله اصلی سایتتان را با دقت انتخاب نمایید.

به چهار الی پنج صفحه مقاله ای که کاربران می خواهند با ورود به سایت شما آن ها را مورد مطالعه قرار دهند فکر کنید.

کدامیک از مقالاتی که تاکنون در وب سایت خود منتشر کرده اید، با ارزش تر است؟

کدامیک از همه کامل و جامع تر می باشد؟

کدامیک براساس معیارهای اصلی سایت شما گردآوری شده است؟

جواب همه سوالات فوق می تواند شما را در جهت یافتن مقاله ی اصلی (کرنراستون اصلی سایتتان) یاری نماید.

در حال حاضر،  Yoast SEO از شما می خواهد که چگونه سنگ بنای سایت خود را تشخیص و انتخاب نمایید. به عبارت ساده تر در گام نخست باید تشخیص دهید که کدام مقاله بنیان اصلی سایت شماست و مقالات دیگر براساس آن شکل گرفته است.

Yoast SEO به شما کمک می نماید تا ساختار لینک مقالات داخلی خود را بسازید.  البته برای ساخت لینک برخی ابزارها نیز وجود دارد که در صورت نیاز  به شما پیشنهاد می گردد.

نکته مهم:

اگر وب سایت شما بسیار گسترده باشد و از چندین کلمه و عبارت کلیدی جهت رنک دهی توسط موتورهای جستجو استفاده می نمایید، حتما توصیه می گردد به جای انتخاب یک مقاله، چندین مقاله  براساس کلمات کلیدی به کار رفته در وب سایتتان انتخاب نموده و سایر مقالات دیگر را براساس آنها طبقه بندی کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

چرا مقالات کرنراستون برای SEO مهم است؟

برای راحت تر شدن درک این مقاله از این به بعد به جای استفاده از مقالات کرنراستون از محتوای اصلی استفاده می کنم.

همانطور که می دانید محتوا محوری نقش بسیار کلیدی در هر استراتژی از SEO داراست. البته مهم تر از آن این است که بتوان این رنک دهی را در موتورهای جستجو حفظ نمود. شیوه محتوا محوری بهترین پاسخ و مطمئن ترین روش جهت رقابت با رقبای خود می باشد.

اگر شما به تولید محتوا در سایت یا وبلاگ خود مشغول هستید باید به گوگل یا موتورهای جستجو این مطلب را برسانید که کدام مقاله با اهمیت تر می باشد.

این کار را می توانید با لینک دهی مناسب میان مقالات به کار رفته شده در ساییتان انجام دهید. گوگل از میزان لینک دهی که به مقالات دیگر داشته اید پی به اهمیت آن مقاله می برد.

ساختار لینک دهی محتوای اصلی:

محتوا اصلی در سایت شما باید به صورت یک هرم باشند. به عبارت ساده تر کاربران با ورود به سایت شما باید با یک کلیک ساده وارد محتوای اصلی سایت شما شوند.

شما باید از این مقاله که هسته ی اصلی محتوای سایت شما می باشد به سایر مقالات دیگر لینک دهی نمایید. با لینک دهی به یک مقاله یا وبلاگ دیگر شما در اصطلاح کرنراستون دیگری را به آن مرتبط می نمایید . به عبارت دیگر شما به صورت زنجیر تمامی مقالات سایت خود را به یکدیگر متصل می نمایید.

با این کار شما عملا به گوگل اعلام می کنید کدامیک از مقالات شما با ارزش تر است و شانس خود را در جهت افزایش رنکینگ گوگل بیشتر می نمایید.

به عنوان مثال من مقالات متعدد و زیادی در سایت در رابطه با سئو نوشته ام. تمامی این مقالات از جنبه های مختلف سئو سایت را بررسی نموده اند اما همان طور که می دانید محوریت آنها در رابطه با آموزش سئو و بهینه سازی در موتورهای جستجو می باشد.

نقش لینک های داخلی در Yoast SEO:

در SEO Yoast  ما استفاده از لینک های داخلی را پیشنهاد می نماییم. در ابتدا ما مقاله نوشته شده را آنالیز می نماییم سپس کلمات و واژگان مناسبی که با سایر دیگر مقالات مشابه همخوانی و تطابق دارد را به دقت انتخاب می نماییم.

این کلمات باید به صورت جداگانه و با رنگ مجزایی به شکل مشخص در متن قابل تشخیص باشند. سپس از کلمات مشخص شده به مقالات دیگری که در سایت منتشر کرده ایم،  لینک دهی می نماییم.

در محتوا محوری هر محتوای اصلی از مقالات به صورت متفاوت و با یک استراتژی خاص می بایست لینک دهی گردد. نکته ی مهم تر نحوه لینک دهی می باشد که می بایست براساس سلسله مراتب و اولویت صورت بپذیرد. به عبارت دیگر باید وزن هر مقاله به صورت مجزا مشخص باشد تا بتوان براساس میزان اهمیت لینک دهی گردد.

رعایت اصول فوق کمک می نماید تا هر چه بهتر مقالات جدید را مدیریت و سازماندهی کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

انواع صفحات محتوا محور :

شالوده تمامی صفحات در وب سایت شما می بایست محتوا باشد. شما باید هر روز محتوای صفحات خود را به صورت منظم به روز نمایید. به خاطر داشته باشید مقالات شما باید جنبه آموزشی داشته باشد.

نکنه مهم تری که باید به آن توجه داشت اندازه یک مقاله می باشد. مقالات اصلی سایت شما نباید خیلی طولانی باشد و از طرفی می بایست تمامی مطالب مورد انتطار در مقاله را پوشش دهد.

مقالات طولانی باعث می شود تا کاربران به محتوای اشاره شده در مقاله شما به درستی توجه نکنند و یا حتی تعداد صفحات طولانی و زیاد آن باعث عدم تمرکز کاربر شود.

مهمترین شاخص در محتوا محوری کیفیت یک مقاله و نیز خلاقیت در محتوای آن مقاله می باشد.

5 مرحله در اتخاذ یک شیوه عمل گرایانه در تولید محتوا:

در ایده آل ترین حالت شما باید بر روی کلمات کلیدی تحقیق و پژوهش وسیعی انجام دهید پس از آن می بایست یک مقاله پر محتوا براساس کلمات کلیدی خود تولید نمایید. آیا تاکنون به تولید مقاله به این شیوه پرداخته اید؟

اگر در جواب می گویید نه شما را به خواندن این پنج مرحله دعوت می نمایم :

1- به انتخاب عبارات کلیدی خود فکر نمایید.

شما باید عبارات کلیدی ضروری مورد استفاده خود را رتبه بندی نمایید. محتوای تولیدی شما می بایست از رقابتی ترین کلمات کلیدی ممکنه در فضای مجازی استفاده نماید. از انتخاب درست و دقیق کلمات کلیدی خود اطمینان حاصل نمایید.

2- بهترین پست را انتخاب نمایید.

همواره به پست هایی مراجعه نمایید که بیشترین میزان بازخورد از محتوای تولیدی شما را دارند. در میان پست های مهم در وب سایت خود به سایر مطالب دیگر صفحات نیز اشاره ای کوتاه نمایید.

همواره به بهترین پست خود در وب ساییتان فکر نمایید.

3- مقالات خود را بازنویسی نمایید.

مقالات محتوایی خود را همواره با فواصل زمانی مشخص بازنویسی نمایید. از کاربر پسند بودن و محبوب بودن مقالات خود مطمئن شوید. مقالات خود را توسعه دهید و همواره آنها را به روزرسانی کنید.

همواره به 3 اصل تولید محتوا ، نگارش مجدد(بارنویسی) و گسترش آنها توجه نمایید.

4- بهینه سازی پست های دنباله دار:

اگر به طور مثال مقاله ای در وب سایت شما موجود می باشد که در ادامه آن پست های گوناگونی را به آن نسبت داده اید، سعی نمایید پست های خود را به صورت بهینه شده به محتوا نسبت دهید.

به عنوان مثال در سایت نیوسئو مقالات فاکتورهای رنکینگ گوگل از این حالت پیروی می کنند.

5- لینک دهی از انتها به ابتدا:

با این کار شما به گوگل این پیغام را می رسانید که مقاله ای که در وب سایت شما بسیار حائز اهمیت است. هرگز لینک دهی از انتها به ابتدا را فراموش نکنید زیرا بسیار در SEO نیز موثر است.

به زبان ساده تر لطفا همواره مقالات جدید خود را به مقالات مرتبط قبلی لینک دهی نمایید.

آموزش راه اندازی گوگل آنالیتیکس در وردپرس

نمایش آمار گوگل آنالیتیکس در وردپرس را در این مقاله آموزش رایگان سئو وردپرس خدمت شما همراهان عزیز نیوسئو ارائه میکنیم. اگر سایت وردپرسی دارید پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و در سایت خود اعمال کنید.

آیا تاکنون با خودتان فکر کرده اید وقتی که افراد وارد سایت وردپرس شما می شوند، واقعا چه کاری انجام می دهند؟

آیا تا به حال با خودتان اندیشیده اید که کدام صفحات وبسایت هستند که کاربران ترجیح می دهند بیشترین زمان را در آن ها سپری کنند، کدام فعالیت های شما باعث می شود که کاربران به آن صفحه ها بروند و کدام یک از صفحات وبسایت شما نرخ تبدیل بهتری دارند؟

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)، می تواند به شما کمک کند تا تمام این اطلاعات و حتی اطلاعات بیشتری را دریافت کنید. شما میتوانید تنها با نصب افزونه گوگل آنالیتیکس برای وردپرس، خیلی سریع به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. مثل تمام کارهایی که می توانید با وردپرس انجام دهید، نصب گوگل آنالیتیکس هم کار بسیار ساده ای است که کمک بسیار زیادی به سئو وردپرس می کند.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

در پنج گام ساده، شما می توانید دیدگاه های بسیار خوبی در رابطه با بازدید کننده های وبسایت خودتان به دست بیاورید و متوجه شوید چه چیزی برای کاربران مفید است و چه چیزی خیلی از نظر آن ها مفید نیست و به این صورت می توانید تجربه کاربری سایت خودتان را بهبود بخشید، نرخ تبدیل را افزایش دهید و متوجه شوید چه افرادی به کسب و کار شما علاقه مند هستند.

پنج گام آموزش راه اندازی گوگل آنالیتیکس در وردپرس

 1. ثبت نام در گوگل آنالیتیکس
 2. نصب کردن پلاگین
 3. تایید حساب کاربری گوگل
 4. انتخاب کردن پروفایلی که می خواهید آن را ارزیابی کنید
 5. شروع ارزیابی سایت

نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس در وردپرس

بر اساس پلاگین گوگل آنالیتیکس که شما انتخاب میکنید، تنظیمات آن ممکن است کمی متفاوت باشد. کتابخانه پلاگین های وردپرس (WordPress plugin library) گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد، مانندGoogle Analytics Dashboard for WP, MonsterInsights ،  WooCommerce for Google Analyticsو Analytics Cat.

برای این نمونه، ما می خواهیم نحوه آماده کردن پلاگین Google Analytics Dashboard for WP by ExactMetrics را بررسی کنیم. خیلی مهم نیست که شما از کدام پلاگین برای وبسایت وردپرس خودتان استفاده می کنید، زیرا روند آماده سازی آن تقریبا در تمام پلاگین ها مشابه می باشد.

 1. ثبت نام در گوگل آنالیتیک

اولین کاری که باید انجام دهید، ثبت نام گوگل آنالیتیکس می باشد. اگر شما از قبل یک حساب کاربری گوگل دارید، قسمت بیشتر این مرحله را از قبل انجام داده اید زیرا شما با استفاده از یک حساب کاربری گوگل، می توانید از Google Analytics استفاده کنید.

اگر از قبل حساب کاربری گوگل دارید، وارد حساب Gmail خودتان شوید و یا اگر هم حساب کاربری ندارید، همین حالا ثبت نام کنید.

سپس، به صفحه ثبت نام گوگل آنالیتیک بروید و بر روی دکمه “Sign Up” کلیک کنید.

وقتی وارد این صفحه می شوید، دو گزینه به شما نشان داده می شود و شما می توانید از گوگل آنالیتیک برای “Website” یا “Mobile app” خودتان استفاده کنید. در این آموزش، ما می خواهیم گزینه “Website” را بررسی کنیم.

اطلاعات مورد نیاز را کامل کنید. “Account Name” که شما انتخاب می کنید، در واقع نام پروفایل گوگل آنالیتیکس برای وبسایت شما خواهد بود. شما می توانید هر نامی که دوست دارید را انتخاب کنید اما بهترین کار این است که نام دامنه سایت خودتان را انتخاب کنید.

وقتی که فرم های این صفحه را پر کردید، بر روی قسمت “Get Tracking ID” کلیک کنید. کد رهگیری ID شما و کد رهگیری وبسایت شما در صفحه بعدی نمایش داده خواهد شد. ID رهگیری شما، در کد رهگیری شما قرار دارد؛ این ID به گوگل می گوید که اطلاعات و داده های جمع آوری شده را باید به کدام حساب ارسال کند. بر اساس پلاگینی که شما انتخاب میکنید، ممکن است لازم باشد که این اطلاعات را در پلاگین خودتان هم وارد کنید پس بهتر است فعلا این صفحه را باز نگه دارید تا در صورت نیاز، بتوانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

 1. پلاگین خودتان را نصب کنید

سپس، شما باید پلاگین خودتان را نصب کنید. اگر نمی دانید که چطور باید یک پلاگین در وردپرس خودتان نصب کنید، می توانید در قسمت راهنمای وردپرس، قسمت “Install Your Plugins” را مطالعه کنید.

وقتی که پلاگین شما نصب شد، وارد قسمت “Settings” شده و سپس بر روی “Insights” کلیک کنید تا به افزونه کامل گوگل آنالیتیکس دسترسی پیدا کنید.

حالا که شما پلاگین خودتان را نصب کرده اید، باید از طریق وردپرس حساب خودتان را تایید کنید تا گوگل آنالیتیک بتواند به وردپرس شما دسترسی پیدا کند.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

حالا که شما پلاگین خودتان را نصب کرده اید، باید از طریق وردپرس حساب خودتان را تایید کنید تا گوگل آنالیتیک بتواند به وردپرس شما دسترسی پیدا کند.

 1. تایید حساب گوگل

برای این که حساب گوگل خودتان را تایید کنید، باید در حساب گوگل وارد قسمت “Insights” شده و سپس بر روی “Authenticate” کلیک کنید.

این کار، شما را به صفحه ورود به حساب گوگل می برد و شما دوباره باید اطلاعات مورد نیاز را کامل کرده و سپس بر روی “Next” کلیک کنید.

در این قسمت، گوگل از شما می پرسد که آیا می خواهید به Google Analytics Dashboard – یا هر پلاگین دیگری که انتخاب کرده اید – اجازه بدهید تا به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد یا خیر. شما باید بر روی گزینه “Allow” کلیک کنید.

نکته :وقتی که پلاگین شما نصب و تایید شد و یک دامنه پیش فرض انتخاب شد، یک کد رهگیری گوگل آنالیتیک به صورت خودکار در تمام صفحات وبسایت، قرار داده می شود.

 ممکن است بعضی از پلاگین ها که این سطح از خودکارسازی را ندارند، از شما بخواهند تا شما خودتان این کد رهگیری را قرار دهید.

مثلا، Insert Header sand Footers یکی از پلاگین های گوگل آنالیتیکس است که کد رهگیری را برای شما ثبت نمی کند. بلکه شما باید جهت قرار دادن کد گوگل آنالیتیکس در وردپرس، به قسمت “Settings” رفته و سپس “Insert Headers and Footers” را انتخاب کنید و از این قسمت، ID رهگیری خودتان را کپی کرده و در جعبه “Scripts in Header” جایگذاری کنید.

 1. انتخاب کردن پروفایلی که می خواهید آن را ارزیابی کنید

زمانی که شما به پلاگین خودتان اجازه دادید تا به اطلاعات گوگل آنالیتیک شما دسترسی داشته باشد، شما باید پروفایلی را که می خواهید ارزیابی اش کنید، انتخاب کنید. شما در این قسمت باید وب سایت خودتان را انتخاب کرده و بر روی “Continue” کلیک کنید.

سپس از این قسمت، شما به وبسایت ورد پرس خودتان منتقل می شوید.

 1. شروع ارزیابی

حالا، گوگل آنالیتیکس داده های وبسایت شما را پیگیری می کند که این اهمیت زیادی در آموزش سئو وردپرس دارد.

شما می توانید با رفتن به داشبورد گوگل آنالیتیک خودتان از حساب کاربری گوگل و کلیک کردن بر روی گزینه “Reporting”، اطلاعات گوگل آنالیتیک خودتان را مشاهده کنید.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرس

همچنین یک منو در قسمت سمت چپ داشبورد شما قرار دارد که شامل سربرگ های مختلف می باشد که هر کدام از آن ها در رابطه با مخاطبین شما، میزان کسب بازدید کننده، رفتار بازدیدکننده و تبدیل بازدیدکننده به مشتری، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد.

بر اساس پلاگینی که شما انتخاب کرده اید، می توانید داده های گوگل آنالیتیک خودتان را در وردپرس هم مشاهده کنید. در منوی وردپرس، بر روی “Dashboard” کلیک کنید، سپس از این قسمت می توانید تحلیل های وب سایت خودتان را مشاهده کنید.

موارد ارزیابی و تحلیل گوگل آنالیتیکس در وردپرس

اگر شما می خواهید در رابطه با کسانی که سایت شما را بازدید می کنند، کارهایی که در وب سایت شما انجام می دهند، یا مدت زمانی که در صفحات خاصی از وبسایت شما سپری می کنند اطلاعات به دست بیاورید، گوگل آنالیتیک اطلاعاتی که لازم دارید را در اختیار شما قرار می دهد. این ابزار شما را قادر می سازد تا تعاملات بسیاری را بین وب سایت خودتان و بازدیدکننده ها، ارزیابی کنید.

خب حالا می خواهیم بعضی از انواع گزارش گوگل آنالیتیک را در ادامه، بررسی کنیم.

 • مخاطبین

سربرگ مخاطبین، به شما کمک می کند متوجه شوید که مخاطبین وبسایت شما چه کسانی هستند، ویژگی های جمعیتی آن ها مثل سن، جنسیت و … به چه صورت است و همچنین مشخصه های دیگری مانند علایق آن ها، زبان مورد ترجیح و نحوه جابجایی آن ها در صفحات مختلف وب سایت شما را هم به شما ارائه می کند.

 • کسب بازدیدکننده

این سربرگ، به شما کمک می کند که متوجه شوید بازدید کننده های شما از چه جایی وارد سایت شما شده اند. این اطلاعات برای شروع و آماده کردن فعالیت های بازاریابی می تواند کمک شایانی به شما بکند زیرا با استفاده از این اطلاعات، متوجه میشوید که کدام فعالیت های بازاریابی شما بیشترین تاثیر را داشته و بیشترین بازدید کننده را برای شما به ارمغان آورده است.

 • تبدیل

سربرگ تبدیل به شما کمک می کند تا نرخ تبدیل صفحات مختلف سایت خودتان را ارزیابی کنید. شما می توانید میزان نرخ تبدیل صفحات مختلف را با نرخ تبدیل هدف خودتان مقایسه کنید و متوجه شوید کدام صفحات مطابق انتظار شما عمل کرده اند و کدام صفحات عملکرد خوبی نداشته اند. شما در این سربرگ، متوجه میشوید که کدام CTA ها و یا صفحات فرود در سایت شما موفق بوده اند و توانسته اند که بازدیدکننده ها را در سایت شما نگاه دارند و باعث مشارکت آنها شوند.

 • رفتار

این سر برگ، به شما کمک می کند متوجه شوید بازدید کننده ها وقتی به وبسایت شما می آیند، چه کاری را انجام می دهند. در این قسمت، شما می توانید متوجه شوید که بازدید کننده ها چگونه و از چه جایی به وبسایت شما آمده اند، در وب سایت شما چه کاری را انجام داده اند و با قسمت های مختلف وبسایت شما، چه رابطه و تعاملی برقرار کرده اند.

آموزش 0 تا 100 وردپرس,آموزش جامع سئو وردپرس,آموزش رایگان سئو وردپرسادامه …

+ نوشته شده توسط Fnazari در چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸ قبل از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری

اگر شما یک بازاریاب بوده و یا کمی در مورد انواع افزونه گوگل کروم اطلاعات داشته باشید، طبیعتا می دانید که آن ها در سئو سایت اهمیت بسیار زیادی دارند. بر اساس آمارهای به دست آمده، 97 درصد مردم اطلاعات مورد نیاز خود درباره یک کسب و کار را بیشتر از طریق فضای مجازی به دست می آورند و گوگل نیز حدود 90 درصد از کل جستجوهای فضای مجازی را از آن خود کرده است. این نکته برای بازاریابان مهم است که حتما وقت مناسبی برای بهینه سازی سایت خود در نظر بگیرند. این باعث می شود تا یک بازاریاب بتواند در زمان مصرفی خود، صرفه جویی لازم را داشته باشد.

بهترین افزونه های گوگل کروم برای سئو سایت

خوشبختانه وقتی صحبت از بهبود سئو سایت و بهینه سازی زمان می شود، شما می توانید برای کمک کردن به این روند، از افزونه های گوگل کروم استفاده کنید. در واقع تعداد بسیار زیادی از آن ها وجود دارد اما شما برای نتیجه گرفتن باید بهترین آن ها را شناسایی کنید.

در نتیجه ما برای راحتی شما 20 مورد از بهترین افزونه های گوگل کروم را جمع آوری کرده و در ادامه این مقاله به بررسی جداگانه هر کدام از آن ها می پردازیم. این افزونه های به گونه ای انتخاب شده اند که برای بهبود سئو سایت کاربرد ویژه ای داشته باشند. افزونه های Google Chrome برای جستجوی ایده استراتژی سئو و برررسی سریع تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا مفید هستند. برخی از آن ها با ارائه نمودارهای مختلف، به شما کمک می کنند تا به خوبی وضعیت رقبایتان را مورد بررسی بهتری قرار دهید.

حالا وقتشه!   اینو بخون: افزایش سئو سایت و مزایای شگفت انگیز آنپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

افزونه MozBar

ابزارهای گوگل کروم,افزونه moz,افزونه similarweb

قیمت: به مدت 30 روز رایگان و پس از آن به ازای هر ماه مبلغ 99 دلار باید بپردازید.

MozBar به کاربران خود این امکان را می دهد تا با یک کلیک، وضعیت سئو سایت خود را بررسی کنند. افزونه moz جزو بهترین افزونه های گوگل کروم می باشد. این افزونه در حین مشاهده هر صفحه وب سایت، معیارهایی را ارائه می دهد که به کاربرانش این امکان داده می شود تا SERP ها را به یک فایل CRV منتقل کرده و آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. بروز رسانی و ارتقا به نسخه کامل افزونه MozBar امکانات زیادی از جمله تحلیل سختی کلمات کلیدی را به شما ارائه می کند.

افزونه Keyword Everywhere

قیمت: رایگان

Keyword Everywhere افزونه ای است که سه نوع اطلاعات مختلف برای عبارات کلیدی موجودر در صفحات سایت ها نشان می دهد:

 • حجم جستجوی ماهانه
 • هزینه برای هر کلیک
 • رقابت Google Adwords

این یک افزونه مرورگر است که با استفاده از آن می توانید در عین حالی که در یک صفحه حضور دارید، وضعیت کلمات کلیدی آن را مورد بررسی قرار دهید.

افزونه SimilarWeb

قیمت: رایگان

افزونه SimilarWeb یک افزونه محبوب می باشد که به کاربران معیارهای کلیدی جذب ترافیک وب سایت را ارائه می کند و کاربران در حالی که در گوگل در حال جستجو هستند، می توانند با استفاده از آن، ترفندها و استراتژی هایی که برای بهینه سازی یک صفحه سایت انجام شده است را مشاهده کنند. افزونه SimilarWeb برای آن دسته از افرادی مناسب است که به دنبال پیدا کردن جدیدترین و تاثیرگذارترین استراتژی های سئو سایت می باشند. همچنین کاربرانی که می خواهند چندین معیار مختلف صفحات سایت مورد نظرشان را مورد تحلیل قرار دهند، می توانند از این افزونه استفاده کنند.

افزونه Redirect Path

قیمت: رایگان

مایکروسافت افزونه ای به کاربران خود معرفی کرده است که با استفاده از آن می توانند متوجه دستور زبان نادرست بشوند؛ این افزونه Redirect Path نام دارد. این افزونه کدهای وضعیت Http و جاوا اسکریپت را تغییر مسیر می دهد. همچنین سایر Http header ها و آدرس های IP سرور را به کاربرانش نشان می دهد.

ا

 ادامه …
+ نوشته شده توسط Fnazari در چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴ قبل از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری

اگر در زمینه سئو سایت یا بازاریابی دیجیتال فعالیت های گوناگونی داشته باشید، قطعا در مدت زمان فعالیت خود با سایت های ضعیف و رنک پایین برخورد کرده اید. بسیاری از سئوکاران مختلف، هنگام کار بر روی یک پروژه بهینه سازی سایت، متوجه می شوند که عملکرد وب سایت مدنظر آن ها به دلایل متفاوت، بسیار ضعیف بوده و نیاز دارد تا به خوبی روی آن کار شود.

به عنوان مثال، یکی از دلایلی که باعث افت عملکرد سایت می شود، ممکن است کدهای دست نویسی باشد که بدون هیچ هدف خاصی در سایت قرار داده شده اند. یا ممکن است که پروژه شما یک نهاد تجاری گسترده باشد که به محتوای آن در سالیان طولانی هیچ توجه نشده و کسی اهمیتی به آن نداده است.

سایت ها به شکل ذاتی ضعیف و بد نیستند؛ بنابراین تمامی وب سایت ها می توانند نجات داده شوند، اگر به درستی به آن ها رفتار شود. البته در برخی از موارد بهتر است به جای استفاده کردن از استراتژی های مختلف، فعالیت خود را از اول شروع کنید و مدت زمان بسیار زیادی را ذخیره کنید.

در این مقاله به بررسی 4 نکته برای بهبود و بهینه سازی سایت هایی که بسیار ضعیف هستند، می پردازیم.

حالا وقتشه!   اینو بخون: هفت دلیل افت رتبه سایت در گوگل و رفع آنپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

1- به کار نبردن استراتژی های عجولانه در سئو سایت

برخی از سئوکاران ممکن است هنگامی که با وب سایت های ضعیف مواجهه می شوند که از نظر سئو یا عملکرد مشکلات فراوانی دارند، وسوسه شوند تا در اسرع وقت یک سری اعمال عجولانه انجام دهند. شما باید قبل از هرگونه فعالیتی، اصول اولیه آن را به خوبی انجام دهید.

اولین قدمی که وب سایت های ضعیف شرکت های مختلف نیاز دارند تا برای بهبود وضعیت کلی آن ها انجام داد، این است که به مشتریان و مخاطبین آن ها کمک کنید تا به اهداف خود دست پیدا کنند.

برای بهتر عمل کردن در این وضعیت نیاز دارید تا اول از همه موقعیت کلی را به بهترین شکل تجزیه و تحلیل کنید که شامل جمع آوری داده های تاثیرگذار می باشد. انجام دادن ای عمل باعث می شود تا وضعیت را بهتر درک کرده و بتوانید به شکلی صحیح روند سئو سایت های ضعیف پروژه های خود را پیش ببرید.

برقراری ارتباط با مشتریانتان می تواند تا حد بسیار زیادی به شما کمک کند. شما باید بدانید که آن ها چه هدفی از ساختن این وب سایت داشته اند و می خواهند به چه مرحله ای برسند. همچنین می توانید از آن ها بخواهید به شما توضیح دهند که قبلا از چه استراتژی هایی برای وب سایتشان استفاده کرده اند. این ها به شما کمک می کنند تا موانعی که برای بهبود عملکرد سایت مدنظر وجود دارد را به خوبی مرتفع کنید.

اکنون که به خوبی می توانید فعالیت های بسیار مناسب و صحیحی را برای بهینه سازی این سایت انجام دهید؛ از قبیل سئو محتوا ضعیف، بروز رسانی های فنی و متا و بهینه سازی متا دیتاها. البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که این موارد به برنامه ریزی های کلی شما آسیبی وارد نکنند.

زمانی متوجه اهمیت این امر می شوید که در پروژه های شما سایت های مورد نظر از ابتدا نتوانند به خوبی فعالیت داشته باشند. بنابراین مهم است که در این مرحله یک قدم به عقب برگشته و وضعیت کلی پروژه را بهتر درک کرده و متوجه آن شوید. با توجه به این موارد، شما نیاز به یک برنامه کلی دارید تا روند فعالیت های خود را طبق آن پیش ببرید.

طبیعی است که اگر برنامه کلی وب سایت شما به خوبی نوشته شده باشد، کارکنان شما نیز در طول روند بهبود سایت های ضعیف، بهتر عمل خواهند کرد. کامل کردن این مراحل تضمین می کند که هیچکاری از قلم نخواهد افتاد. موارد زیر مثال هایی در این زمینه هستند:

 • محتوای مسدود شده
 • کراول شدن سایت
 • قابلیت ایندکس شدن
 • برخی از الگوریتم ها

2- متمرکز بر هدف خود باشید

لازم است تا در ابتدا، KPI یا شاخص کلیدی عملکرد، هدف های مختلف خود و چونگی رسیدن به آن ها را مشخص کنید تا به وسیله آن بتوانید پیشرفت خود در روند سئو سایت های ضعیف را به خوبی بررسی کرده و عملکرد بهتری از خود نشان دهید.

⭐️ نکته مهم: این پیشرفت ها می تواند شامل بهبود های کوچک نیز باشد؛ مثل افزایش CTR، بهبود رنک سایت، افزایش ترافیک سایت و بسیاری از موارد مهم دیگر باشد

بنابراین برای متمرکز بودن بر روی اهداف خود بهتر است به دو مورد زیر بیشتر توجه کنید. کنترل خود بر روی این پروژه های سئو سایت های ضعیف را به شکل بسیار خوبی افزایش دهید. تمرکز بسیار بیشتری بر روی فعالیت‌های داشته باشید که باعث می شود مشتریان شما به اهداف خود نزدیک تر شوند.

3- مدیریت کار را به طور کامل به دست بگیرید

وقتی متقاضیان مختلف به شما مراجعه می کنند تا سئو سایت آن ها را انجام دهید، می‌خواهند به بهترین شکل به آن ها کمک شود. طبیعتا از قبل در ذهن خود فرضیه هایی را مبنی بر اینکه بهینه سازی وب سایت خود را به دست یک متخصص می سپارند، داشته‌ اند. بنابراین هنگامی که می خواهید پروژه آن ها را انجام دهید، بهتر است به طور کامل مدیریت و رهبری کار را به دست بگیرید چراکه با این کار آن ها بیشتر به شما اعتماد کرده و نتیجه این فعالیت ها را موفقیت آمیزتر می دانند.

طبیعی است که مدیریت این پروژه ها با توجه به وضعیت وب سایت مشتریان شما تفاوت پیدا خواهد کرد. به این صورت که هر چه این سایت ها ضعیف تر باشند، مدیریت شما بر روی آن ها نیز سخت تر خواهد بود. همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم، معمولاً وب سایت های بسیار بد مربوط به کسب و کارهای خاصی هستند. بنابراین این بسیار مهم است که شما مدیریت خود را به بهترین شکل انجام دهید.

بهینه سازی سایت,بهینه سازی سایت های ضعیف,رعایت نکات سئو

نکاتی که در مدیریت خود به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد:

 • نقش ها و مسئولیت های مختلف فعالیت خود را در برنامه کلی بهینه سازی سایت به طور کامل مشخص کنید.
 • داده ها و اطلاعات مورد نیاز خود را از متقاضی خود دریافت کنید.
 • به شکل عاقلانه به موضوع نگاه کرده و سرعت را یکی از اصلی ترین معیارهای خود قرار دهید و در صورت لزوم تغییراتی در برنامه خود ایجاد کنید.
 • اهداف کسب و کار مورد نظر را به آرامی و به صورت مرحله ای در بهینه سازی سایت وارد کنید.
 • اقدامات خود را دسته بندی کرده و تاثیر هر کدام از آن ها را در بهبود وضعیت کلی سایت مشخص کنید.
 • جمع بندی های لازم به انجام انجام بدهید؛ چراکه با جمع بندی کردن های لازم متوجه خواهید شد عملکرد شما تداخلی با اهداف اصلی مشتری هایتان نداشته باشد.

4- همه چیز را در بهینه سازی خود اولویت بندی کنید

سایت های ضعیف می توانند دوره بسیار بدی برای کسب و کار اینترنتی باشند. همچنین می توانند به منابع، بودجه و پیشرفت های کسب و کار شدیدا آسیب وارد کنند. به عنوان یک کار و یا بازاریاب دیجیتال حرفه ای باید از تجربه های خود به خوبی در این زمینه استفاده کنید.

Google Docs روش خارق العاده برای ایجاد تیم های مختلف برای دسترسی به اطلاعات است. این امر همه را قادر می سازد تا اولویت ها را مشاهده کرده و موارد مختلف را برای تنظیم آن رعایت کنند.

همچنین این کار باعث می شود تا موانع ارتباطی که سرعت پروژه ها را به شدت کاهش می دهند متوقف شوند. با این حال، ابزارهای بسیار زیاد رایگانی وجود دارد که مدیریت سئو سایت های ضعیف را بسیار آسان تر می کند. اگر شما برنامه ریزی خاصی برای بهبود سایت های ضعیف دارید، می توانید با استفاده از این ابزارها تشخیص دهید که تا چه میزان استراتژی‌ های شما در بهینه سازی این سایت ها موثر بوده است.

همچنین علاوه بر موارد ذکر شده در بالا بهتر است که زمان تعیین شده برای انجام تمامی فعالیت های خود را به طور دقیق مشخص کنید. این امر در روند موفقیت شما و بهبود کسب و کار مشتری و متقاضیانتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

در آخر بهتر است این نکته را فراموش نکنید که قطعا هر وب سایتی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم برای برخی از پروژه ها تفاوت هایی داشته باشد اما این را بدانید که کلیت کار خارج از مطالبی که ارائه شد، نخواهد بود؛ بنابراین بهتر است که آن ها را به خوبی مطالعه کرده و در روند بهبود سایت های ضعیف، عملی کنید.

+ نوشته شده توسط Fnazari در سه شنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۵۲ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری

امروزه هر کسی که تا حدودی با سئو سایت آشنایی داشته باشد، می داند که محتوای سایت یکی از اصلی ترین فاکتورهای بهینه‌سازی محسوب می شود. البته هنوز هم بحث هایی در این زمینه بین سئوکاران مختلف وجود دارد ولی در این مقاله، ما فرض را بر این می گیریم که تولید محتوا سایت اصلی ترین بخش سئو می باشد و بررسی می کنیم که دقیقا چه عواملی باعث عدم رنک گرفتن محتوا سایت می شود.

تصور کنید بعد از این که شما تحقیق های زیادی در مورد بازاریابی اینترنتی سایت خود انجام داده اید. سپس متوجه می شوید که برای بهینه سازی صفحات پرترافیک سایت خود نیاز دارید تا یک سری کلمات کلیدی را مشخص کرده و در محتوای سایت خود بگنجانید. بعد از آن باید منتظر باشید تا صفحه مورد نظر برای آن دسته از کلمات کلیدی از طرف گوگل رنک بالایی بگیرد.

اکنون بعد از گذشت چندین ماه هنوز هم آن صفحات رنک بالایی دریافت نکرده اند و تفاوتی در زمینه جذب کاربر نیز در کسب و کار شما به وجود نیامده است. حال مسئله به وجود آمده این است که در این جور مواقع چه کاری باید انجام دهیم تا ارزش محتوای سایت ما افزایش پیدا کند.

حتی دیده شده که برخی از سئوکاران حرفه ای نیز با انجام یک سری از استراتژی های مخصوص خود، نتوانسته اند این گونه محتواها را بهبود بخشند. مشخصا این یک موقعیت اذیت کننده برای شما خواهد بود. اما دقت داشته باشید نباید دست از تلاش بردارید؛ چراکه برای تولید محتوای سایت هدفی داشته اید و طبیعتا می خواهید هرچه بهتر و سریعتر به آن برسید.

در این مقاله می خواهیم به بررسی مهمترین دلایل اینکه چرا موتورهای جستجو رنک بالایی به برخی از محتواهای سایت نمی دهند، بپردازیم.

موضوع تولید محتوای سایت شما

الگوریتم های موتورهای جستجو از جمله الگوریتم های گوگل، فاکتورهای بسیار زیادی را برای انتخاب بهترین محتوا برای قرار گرفتن در رتبه های برتر صفحات نتایج جستجو دارند. از لینک های داخلی صفحات سایت شما گرفته تا سرعت بارگذاری سایت مجموعه ای از این فاکتورها می باشند.

حال می خواهیم قبل از این که مطلب دیگری را ارائه کنیم به این موضوع بپردازیم که به عنوان محتوای سایت شما چیست و هدف از آن چه می باشد.

به همین منظور برای داشتن محتوای ارزشمند لازم است تا سؤالات زیر را به خوبی پاسخ دهید:

 • درباره چه موضوعی تولید محتوا می کنید؟
 • آیا این محتوا پاسخگوی سوالات کاربران هست یا خیر؟
 • آیا محتوای سایت شما برای گونه های مختلف از مخاطبین کسب و کارتان مفید خواهد بود؟

این ها سوالاتی است برای درک بهتر اهمیت محتوای سایت؛ محتوای شما باید دارای شاخص های مختلف باشد. زیرا موتورهای جستجو باید این محتوا را جزء محتواهای مهم و کاربردی خود محسوب کنند. بنابراین محتوای مدنظر باید اصیل بوده و به هیچ وجه از وب سایت های دیگر کپی نشده باشد. معتبر بودن بن و داشتن ارتباط مستقیم با دسته ای که قرار است در آن منتشر شود، از دیگر فاکتورهای مهم سئو محتوای سایت هستند.

موتورهای جستجو می دانند که هیچ کاربری علاقه‌مند نیست که محتوای تکراری بی ارزش و غیر مرتبط را مطالعه کند. برای درک بهتر این موضوع بهتر است SERP ها را مورد بررسی قرار داده تا متوجه شوید که وب سایت هایی که از محتوای کپی شده استفاده می کنند، رنک های بسیار پایینی دارند.

مطمئنا شما نمی خواهید که چنین موقعیتی برای محتوایتان به وجود بیاید. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی به خوبی تحقیقات مناسبی در مورد موضوع تولید محتوای خود انجام دهید تا یک محتوای فوق العاده برای کسب و کار خود تولید کرده باشید به این صورت که اگر خود شما نیز شخصا در یک موتور جستجو به دنبال موضوعی بگردید، مایل باشید تا محتوای سایت خودتان را برای پاسخ سوال مطالعه کنید.

هیچ جای نگرانی نیست و هرچه شما تلاش بیشتری انجام دهید تا محتوای سایت شما اصیل، هوشمند و قابل اعتماد شود، وضعیت بهتری برای کسب و کارتان به وجود خواهد آمد. اما مطمئنا مسیر طولانی را برای کسب رتبه برتر از گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری خواهید داشت که می توانید با استفاده از نکات مهم آموزش تولید محتوا این مسیر را برای خود و برندتان آسان تر کنید.

آموزش تولید محتوا,آموزش نوشتن محتوا,ابزار تشخیص محتوای کپی شده

از چه کلمات کلیدی استفاده می کنید؟

مسئله انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای محتوای سایت، امروزه یکی از مهم ترین موضوعات در زمینه سئو سایت می باشد. طبیعتا شما نیز از اهمیت و جایگاه عبارات کلیدی در صورت محتوایی سایت آگاه هستید. نکته مهم این است که چگونه به بهترین شکل این کلمات کلیدی را در محتوای سایت خود بگنجانید.

اولین کار برای بهینه سازی محتوا این است که کلمات کلیدی که در متن خود استفاده کرده اید را دوباره مورد بررسی قرار دهید رنک گرفتن برای برخی از کلمات کلیدی با توجه به بالا بودن میزان رقابت برای آن ها، کار دشواری است. بنابراین پیشنهاد می کنیم که به جای استفاده از این نوع کلمات از عبارات کلیدی طولانی یا Long-tail Keywordاستفاده کنید.

استفاده از عبارات کلیدی طولانی می تواند به راحتی صفحات وب سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل بهبود بخشد. همچنین می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد؛ چراکه رقابت برای این نوع کلمات کلیدی خیلی بالا نیست و به راحتی می توانید برای آن ها رنک مناسبی از گوگل دریافت کنید.

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چگونه این مورد باعث می‌شود تا کسب و کار ما بهبود پیدا کند. در پاسخ به این سوال باید بگویم که آن دسته از افرادی که برای خرید محصول از عبارات طولانی استفاده می کنند، قطعا قصدشان خرید همان محصول از صفحات برتر نتایج جستجو می باشد.

بنابراین بهتر است هر چه زودتر تحقیقات مناسبی در مورد استفاده از عبارات کلیدی طولانی برای کسب و کارتان انجام دهید. برای این کار در ابتدا بهتر است کلمات کلیدی سابق محتوای سایت خود را در اینترنت جستجو کنید و موارد پیشنهادی موتورهای جستجو را به عنوان عبارات کلیدی طولانی در متن خود قرار دهید.

بعد از آن بهتر است از ابزارهای رایگان مختلفی که گوگل برای کاربران خود قرار داده است استفاده کنید تا وضعیت و جایگاه این عبارات کلیدی را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید و متوجه شوید که چه تاثیری در کسب و کار شما خواهند داشت. SEMrush یا Google Keyword Planner از بهترین این ابزارها می باشند.

نکته مهمی دیگری که در مورد کلمات کلیدی باید به آن توجه داشته باشید، این است که همان طور که متن محتوا سایت شما پس از گذشت مدت زمانی می تواند کهنه و ناکارآمد شود، کلمات کلیدی محتوا نیز می توانند ارزش و اعتبار خود را از دست بدهند. ممکن است همان عبارات کلیدی که در سال یا ماه گذشته برای شما مفید بوده اند، امروز نقش دیگری را در کسب و کار شما ایفا کنند.

در نتیحه بهتر است تا همیشه فعالیت های مربوط به تحقیق کلمات کلیدی را به خوبی انجام دهید تا در تمامی زمان های مختلف، محتوای جدید و معتبری برای ارائه به کاربران سایت خود داشته باشید.

بروز رسانی محتوا سایت

حالا وقتشه!   اینو بخون: بروزرسانی محتوا و اهمیت آن در سئو سایتپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

اکنون اگر موارد ذکر شده در بالا را به خوبی مطالعه کرده باشید، متوجه می شوید که برای رتبه بندی صفحات سایت های مختلف در نتایج جستجو گوگل، قوانین خاصی وجود دارد. تا اینجا ما درباره محتوا مرتبط و کلمات کلیدی با ارزش و جدید صحبت کردیم. همچنین متوجه شدیم این موارد باعث تضمین جذب کابران بیشتری برای وب سایت شما می شوند.

همانطور که گفته شد فهمیدیم که با گذشت مدت زمانی، ممکن است محتوا و کلمات کلیدی سایت شما از نظر موتورهای جستجو، دیگر اهمیتی نداشته باشند. به دنبال همین موضوع باید بگوییم که اگر فعالیتی در زمینه بروز رسانی محتوای قدیمی سایت خود نداشته باشید، خود وب سایت شما نیز می تواند در عدم رنک گرفتن محتوا سایت، تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین بسیار مهم است که به طور مرتب، محتوا سایت شما بروز شود.

حتی داشتن دامنه مناسب برای کسب رنک بهتر نیز نمی تواند در بهبود محتوای قدیمی سایت، مؤثر باشد. برای موتورهای جستجو بسیار مهم است که تمام توان خود را برای بروز کردن محتوا سایت انجام دهید تا محتوایی معتبر، مرتبط و سئو شده ارائه کنید.

اگر چندین ماه است که محتوای خود را مورد بررسی قرار نداده اید، بهتر است که این عمل را در اولویت قرار داده و هرچه سریعتر اقدام به انجام آن کنید. عبارات کلیدی محتوا سایت خود را چک کنید و بر روی هر کدام که نیاز به بروز رسانی داشت، تغییرات لازم را انجام دهید.

اصول سئو در تولید محتوا,تشخیص کپی بودن متن در گوگل,تشخیص محتوا تکراری

در این مورد، دوباره می توانید از ابزار SEMrush استفاده کنید تا متوجه شوید که در طول مدت زمان گذشته، علاقه و پرسش و پاسخ های کاربران گوگل چه تغییری کرده است. بعد از آن بهتر است که کلمات کلیدی متن خود را در گوگل جستجو کرده و وضعیت صفحه سایت خود را مورد بررسی قرار دهید.

 • کدام یک از کلمات کلیدی قبل از انجام بررسی های لازم در رتبه کنونی خود نبوده اند؟
 • وجود کسب و کارهای جدید دیگر چه تاثیری در عدم رنک گرفتن محتوا سایت شما داشته است؟

با استفاده از سؤالات بالا امیدواریم بهتر بتوانید در روند بروز رسانی و سئو محتوا سایت خود عمل کنید.

استفاده از لینک های ضعیف در تولید محتوا

لینک های داخلی سایت یکی از اصلی ترین و مهمترین فاکتورهایی هستند که برای بهینه سازی محتوا سایت به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. در واقع بهتر است این تصور را از ذهن خود خارج کنید که بدون استفاده از استراتژی های لینک سازی مناسب هم می توانید رنک مناسبی از گوگل دریافت کنید.

برای درک بهتر این موضوع صفحات وب سایت خود را از دیدگاه گوگل مورد بررسی قرار دهید. اگر گوگل متوجه شود که محتوا سایت شما قوی و معتبر است و عبارات کلیدی که از آن ها استفاده می کنید، بروز و جدید است، در صورتی رنک خوبی به محتوایتان می دهد که لینک های داخلی سایت شما نیز از استراتژی های لینک سازی مناسبی پیروی کنند. بنابراین گوگل متوجه می شود که بنا بر دلایلی شما مایل نیستید تا از وب سایت های دیگر جذب لینک داشته باشید؛ در نتیجه موجب عدم رنک گرفتن محتوا سایت شما می شود.

برای درک بهتر، لازم است تا از دیدگاه کاربران به این موضوع نگاه کنید. تصور کنید که کاربری در حال مطالعه مقاله های وب سایتی است که در محتوای آن لینکی به سایت شما آمده است. این موضوع به کاربران نشان می دهد که محتوا سایت شما به اندازه کافی مرتبط و قابل اعتماد می باشد. لینک ها باعث می شوند تا کاربران در سایت های مختلف به خواسته خودشان جابجا شوند و مهمتر از آن باعث می شوند تا وب سایت شما موجه تر به نظر برسد.

در انتها پیشنهاد می کنیم درباره تمامی نکاتی که گفته شد به خوبی تفکر کنید و مطالعات لازم را انجام دهید. اینکه صفحات وب سایت شما در رتبه بندی گوگل به خوبی عمل نمی کنند، علاوه بر محتوا، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که حتما باید توسط کارشناسان متخصص بررسی شوند.

مطالب زیر را حتما بخوانید

+ نوشته شده توسط Fnazari در سه شنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۷ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری
3 نکته کاربردی سئو سایت برای تولید محتوا

تولید محتوا ارزشمند یکی از اصلی ترین فاکتورهای سئو سایت به شمار می رود. در دنیای امروز، وبلاگ نویسی و تولید محتوا امری اشباع شده می باشد. به این صورت که اکثر کاربران و صاحبان سایت ها، ایجاد محتوایی با ارزش را عملی آسان و پیش پا افتاده می دانند. در حالی که محتوای متنی مادر تمامی محتواهایی است که ما برای سایت خود تولید می کنیم.

در کلاس های آموزش سئو معتبر کشور می بینیم که نکات بسیار مهم و کاربردی برای تولید محتوا به دانشجویان می آموزند اما این در صورتی می تواند به سئو سایت شما کمک کند که بدانید چگونه نکات و ترفندهای مختلف را برای متن محتوای خود به کار ببرید. در ادامه این مقاله به بررسی 3 مبحث چالش برانگیز تولید محتوا که بسیار ضروری هستند، می پردازیم.

حالا وقتشه!   اینو بخون: لیست کلمات کلیدی بر اساس هدف جستجوی کاربرپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

1) تاثیر عبارات کلیدی در رتبه بندی سایت

روزانه میلیون ها مقاله به عناوین مختلف توسط وبلاگ نویسان برندهای گوناگون نوشته شده و به اشتراک گذاشته می شود. این نشان می دهد که روزانه میلیون ها کلمه کلیدی مختلف نیز تولید می شود. با این شرایط پیدا کردن عبارات کلیدی مناسب و معتبر مانند پیدا کردن سوزنی در انبار کاه است.

بیشتر عبارات کلیدی در حال حاضر، تحت سلطه برندهای بزرگ هستند و دست یافتن به آن ها کار دشواری است. بنابراین بر خلاف آنچه به نظر می رسد، جذب ترافیک طبیعی با استفاده از محتوای متنی کار آسانی نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد اما اگر نکات تولید محتوا را به شکلی صحیح به کار ببرید، مشکلی افزایش بازدید سایت شما پیش نمی آید.

البته روش های مختلفی برای رسیدن به رتبه های برتر نتایج جستجو گوگل وجود دارد مثل استفاده از استراتژی های لینک سازی. اما طبق آمارهای  به دست آمده، رنک گرفتن برای یک عبارت کلیدی ارزشمند، حداقل نیازمند گرفتن بک لینک از 118 وب سایت مختلف است که طبیعتا ارزش این کار را ندارد (البته این آمار برای کلمات کلیدی انگلیسی است).

حال سؤال پیش می آید چگونه ترافیک طبیعی و ارزشمند برای سایت خود کسب کنیم؟

پاسخ ساده است؛ تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی مختلف را متوقف کنید. استفاده از کلمات کلیدی در صورتی برای مفید خواهده بود که برند شما در حد نیاز شهرت پیدا کرده باشد. بهتر است کمی واقع بین باشیم؛ اگر در رتبه اول نتایج جستجو باشید، آیا کاربران محتوای سایت شما را نسبت به برندهای معروف دیگر ترجیح می دهند؟

کاربران موتورهای جستجو معمولا به محتوایی اعتماد می کنند که توسط وب سایت های شناخته شده ارائه می شود. در نتیجه بهتر است که در ابتدا تلاش کنید تا برند خود را به تمامی افراد حوزه فعالیت خود معرفی کنید.

اگر در تلاش هستید که برای عنوان هایی تولید محتوا کنید که توسط وب سایت های دیگر مورد استفاده قرار نگرفته اند، پیشنهاد می کنیم که تمرکز بر روی کلمات کلیدی را کنار گذاشته و بیشتر به موارد زیر بپردازید:

 • داشتن نگاهی جدید برای عنوان های جذاب
 • ساختن عبارات کلیدی جدید و منحصر به فرد
 • توسعه دادن مطالعه خود در زمینه جستجوهای گوگل

ساختن محتوا با موضوعات جدید و جذاب می تواند تا حد زیادی در افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل به شما کمک کند. به این صورت که گوگل محتوای شما را از مقاله های کلیشه ای دیگر جدا می سازد و به آن اعتباری خاص می بخشد.

ساختن عبارات کلیدی منحصر به فرد هم به همین شکل است. به عنوان مثال برایان دین از وب سایت Backlinko را در نظر بگیرید. استراتژی های سئو سایت او بر اساس کلمات کلیدی رقبای خود نیست؛ اما با این حال باز هم ماهانه تعداد بسیار زیادی بازدید دریافت می کند.

آموزش تولید محتوا,آموزش تولید محتوا الکترونیکی,آموزش تولید محتوا رایگان

2) تولید محتوای ارزشمند با تعداد کلمات زیاد

معمولا تعداد کلمات یک محتوای با ارزش بستگی به سلیقه صاحب وب سایت دارد. اما طبق تحقیقات انجام شده ثابت شده است که آن دسته از محتواهایی که حدودا 2000 کلمه دارند، در SERP ها رتبه بهتری را دریافت می کنند. این محتواها به ترتیب رنک،ترافیک و لینک های بهتری نیز نسبت به محتواهای دیگر که تعداد کلمات کمتری دارند می گیرند. البته دقت داشته باشید که هیچوقت کیفیت متن را نباید از دست بدهید. این دسته از محتواها اگر مطالب صحیح و کاملی را در خود جای بدهند، نیازهای کاربران را به شکلی صحیح مرتفع کرده و از جستجوی بیشتر ان ها جلوگیری می کنند.

اول از همه، این 2000 کلمه شما باید بندی شوند و سپس هر کدام از این دسته ها پاسخ یکی از پرسش های کاربران باشد. سپس نوشتن محتوای سایت خود را شروع کنید. اولین مقاله شما باید تعداد دسته های زیادی داشته باشد یا به زبان دیگر پاسخ مشکلات بیشتری باشد. به این صورت صفحه شما برای رتبه گرفتن در جایگاه های برتر نتایج جستجو گوگل آماده می شود.

3) جذب ترافیک از طریق محتوای ارزشمند

در بحث افزایش ترافیک سایت، تولید محتوا یکی از آسان ترین مراحل است. اینکه چطور کاربران واقعی و مرتبط با کسب و کار خود را جذب کرده و کاری کنیم که آن ها دوباره به بازدید از سایت ما بازگردند، کار سختی است و نیاز به گذراندن دوره هایآموزش سئو دارد.

حال مسئله مهمی که وجود دارد این است که چگونه محتوا ارزشمند تولید کنیم؟

فعالیت های مربوط به Outreach and promotion، بهینه سازی تصاویر و سئو فایل های صوتی و ویدئویی، بهترین اعمالی است که برای بهبود اعتبار محتوا می توان انجام داد.

Outreach and promotion به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که برای به دست آوردن بک لینک صورت می گیرد. اول از همه این که ارتباط برقرار کردن با وب سایت های دیگر برای جذب بک لینک نباید هدف اصلی شما در کسب و کار باشد. اگر فکر می کنید که محتوا تولید کرده و به حال خودش رهایش کنید باید بگویم که سخت در اشتباهید. کمتر محتوایی پیدا می شود که به خودی خود ترافیک سایت را بالا ببرد.

⭐️ نکته مهم: ارتباط برقرار کردن به طور مستقیم ممکن است مثل سال های گذشته اثر خود را از دست داده باشد. اما ایمیل ها هنوز هم یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی محسوب می شوند و به طور مستقیم بر و سئو سایت تاثیری نمی گذارند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که از نکات و روش های مختلف دوره های آموزش ایمیل مارکتینگ برای جذب لینک های ارزشمند استفاده کنید.

در نهایت، بهتر است محتوای سایت خود را در رسانه های دیگری که باعث جذب ترافیک سایت می شوند، منتشر کنید. به همین منظور بهتر است پست خود را به صورت پادکست در بیارید تا برای آن دسته از افرادی که شرایط مطالعه محتوا متنی را ندارند نیز مطلبی برای ارائه داشته باشید.

آن دسته از صاحبان وب سایت هایی که وقت کافی برای پادکست ندارند نیز می توانند با استفاده از محتوای ویدئویی، مخاطبان بیشتری را به سایت جذب کنند. امروزه شاهد هستیم که ویدئوها بیشتر از هر نوع محتوای دیگری بازدید دریافت می کنند.

در آخر باید به این نکته توجه کنید که وبلاگ نویسی دیگر مثل سال های گذشته محدود به نوشتن و انتشار نیست. کیفیت کلمات کلیدی، عنوان مطلب و طول متن شما از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری دارند.  بنابراین بهترین گزینه برای شما استفاده از دوره های آموزش تولید محتوا است.

+ نوشته شده توسط Fnazari در یکشنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۶ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آموزش سئو، سئو سایت، آموزش تولید محتوا، آموزش ایمیل مارکتینگ، نیوسئو، امیر قمصری